Zpět na » Premier League » Žádná Barcelona, Azpilicueta prodloužil smlouvu s Chelsea

Žádná Barcelona, Azpilicueta prodloužil smlouvu s Chelsea

Žádná Barcelona, Azpilicueta prodloužil smlouvu s Chelsea © Football Espana - Klíčový zadák Chelsea bude v Londýně pokračovat

4

Líbilo se

05.08. - Několikrát to přes léto vypadalo, že by kapitán Blues mohl zamířit zpět do rodného Španělska. Nic takového se však konat nebude. 32letý pravý obránce měl na Stamford Bridge platný kontrakt do konce nadcházející sezóny, svůj závazek vůči klubu ale nyní ještě o rok protáhnul. Hladová Barcelona tak má minimálně pro toto přestupní období smůlu.

Ještě před několika týdny měl přitom Azpilicueta dost možná jiné plány. Po deseti letech na stejné adrese se začalo hovořit o tom, zda nechce ještě v této fázi kariéry okusit novou výzvu. Ať už to bylo jakkoliv, tento scénář se nakonec nenaplnil.

Včerejšek přinesl oficiální zprávy o prodloužení smlouvy na západě Londýna do 30. června 2024. „Jsem moc rád, že mohu pokračovat ve svém angažmá tady, ve svém domově,” vyslovil se odchovanec Osasuny po dokončení veškerých formalit.

„Už to bude deset let, co jsem dorazil a připojil se ke klubu, proto zde cítím opravdovou lásku. Těším se na nový projekt, který tady začíná,” pokračoval. Vděk pak vyjádřil především novopečeným majitelům Chelsea: „Chtěl bych poděkovat panu Toddovi (Boehlymu) a panu Behdadovi (Eghbalimu), kteří mi umožnili pokračovat na této cestě.”

Právě přístup těchto dvou mužů stojících v čele vedení zřejmě umožnil realizaci konečné dohody. Oba se totiž shodli na tom, že konečné rozhodnutí nechají na trenéru Thomasi Tuchelovi, který byl pochopitelně jasně pro setrvání svého kapitána a dlouholeté opory.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Nejnovější články