Zpět na » Premier League » Petr Čech končí ve vedení Chelsea

Premier League - Petr Čech končí ve vedení Chelsea

Petr Čech končí ve vedení Chelsea © sportbible,com, fotbalportal.cz - Petr Čech končí v Chelsea

0

Líbilo se

27.06. - Třicátého června Petr Čech oficiálně opustí svou milovanou Chelsea, kde poslední tři roky působil na pozici technického a výkonnostního poradce. S novým vedením nastávají na Stamford Bridge velké změny a konec Petra Čecha je jednou z nich. Před bývalým českým brankářem byl oznámen i konec ředitelky Mariny Granovské.

Petr Čech je po odchodu předsedy Bruce Bucka a ředitelky Mariny Granovské posledním, kdo klub po převzetí Toddem Boehlym opouští.

Čech k tomu řekl: „Bylo mi velkou ctí vykonávat tuto funkci v Chelsea v posledních třech letech. Vzhledem k tomu, že klub je pod novým vlastníkem, cítím, že nastal ten správný čas, abych odstoupil. Jsem rád, že klub je nyní s novými majiteli ve vynikající pozici, a jsem přesvědčen o jeho budoucích úspěších na hřišti i mimo něj.“

Todd Boehly, předseda představenstva a spoluvlastník klubu, řekl: „V současné době se klub nachází ve stavu, v němž se nachází. Petr je důležitým členem rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odejít a děkujeme mu za jeho přínos jako poradce a za jeho závazek vůči klubu a naší komunitě. Přejeme mu jen to nejlepší.“

Petr Čech byl jmenován před třemi lety, aby poskytoval rady a vedení ve všech fotbalových a výkonnostních záležitostech Chelsea, za kterou odehrál 333 zápasů.

Todd Boehly byl jmenován předsedou a dočasným sportovním ředitelem poté, co minulý týden odešli Buck a Marina Granovskaia.

Marina Granovskaia, která se proslavila jako jedna z nejtvrdších vyjednavačů ve fotbale za vlády Romana Abramoviče, bude Boehlymu k dispozici po celou dobu aktuálního přestupového období. Buck bude i nadále podporovat klub jako hlavní poradce.

Má se za to, že jako zastupující sportovní ředitel už Boehly ve své funkci působil a hrál klíčovou roli při rozhodování o tom, že Romelu Lukaku se vrátí na hostování do Interu Milán.

Chelsea se rozhodla nechat belgického reprezentanta odejít z klubu po jednání mezi Boehlym a hlavním trenérem Thomasem Tuchelem a Boehlym a hráčem.

Boehly a Tuchel chtěli Lukakuovu budoucnost vyřešit rychle, aby se mohli v létě soustředit na posílení týmu.

Očekává se, že Chelsea angažuje Michaela Edwardse kvůli volnému místu sportovního ředitele, přičemž majitel Todd Boehly se již dříve zmínil o Liverpoolu jako o skvělém příkladu pro úspěch.

Muž, který pomohl přetvořit nábor hráčů Liverpoolu a vybudovat prvotřídní tým Jürgena Kloppa pomocí chytrých, analyticky řízených přestupů, odešel z Anfieldu letos v létě po 11 letech.

Po odchodu Mariny Granovské z Chelsea je o Edwardse zájem, aby se stal jejich přestupovým šéfem, zejména proto, že Boehly je obdivovatelem jeho přestavby v Liverpoolu, která se protáhla až k tomu, že klub z Anfieldu získal vedoucí postavení v oblasti analytiky a zorganizoval přestěhování do tréninkového centra za 50 milionů liber.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Idioti tvle.. Na druhou stranu Ed Woodward je prý k mání. Smajlík 9

AVSuvorov

Sám od sebe neodešel, když mu byl oznámen konec u modráků Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

pavelprvni

Já jsem ho bez helmy nemohl poznat !!! Smajlík 5 Smajlík 5

pavelprvni
Související odkazy
Nejnovější články