Zpět na » Premier League » Arsenal je blízko podpisu první letní posily. Na Emirates Stadium míří mladé křídlo ze Sao Paula

Premier League - Arsenal je blízko podpisu první letní posily. Na Emirates Stadium míří mladé křídlo ze Sao Paula

Arsenal je blízko podpisu první letní posily. Na Emirates Stadium míří mladé křídlo ze Sao Paula © goadnews.com - Marquinhos

2

Líbilo se

22.05. - VIDEO Arsenal je blízko podpisu své první letní posily v podobě teprve devatenáctiletého křídelního záložníka Sao Paula Marquinhose. Všestranný Brazilec, o kterého kromě Arsenalu usilovaly také Atlétiko Madrid a Wolves, je již údajně v Londýně, kde by měl po lékařské prohlídce podepsat pětiletou smlouvu s Kanonýry.

Marquinhos prokázal během svého dosavadního působení v Brazílii velkou všestrannost, když v dresu Sao Paula často nastupoval jako levé i pravé křídlo nebo druhý útočník.

Možná i to zaujalo Arsenal, který zřejmě vyhrál souboj s Atlétikem Madrid a Wolves o podpis další potenciální brazilské megastar, když se dohodl se Sao Paulem na hráčově přestupu za 3 miliony liber.

Už na páteční tiskové konferenci byl na možný podpis brazilského křídla dotázán také manažer Arsenalu Mikel Arteta, který ale odmítl prozradit, jak blízko je jeho přestup.

„Až tu během příštích týdnů bude hráč, jehož přestup bude třeba oznámit, budeme se tím zabývat,“ odpověděl Arteta.

Marquinhos prokázal během svého dosavadního působení v Sao Paulu nesporný talent. V prvním týmu debutoval v roce 2021 pod vedením bývalého hvězdného útočníka Hernana Crespa a hned v prvním utkání v Copa Libertadores v pouhých 18 letech se střelecky prosadil.

Letos se již tento stále teprve 19letý Brazilec pravidelně objevoval v prvním týmu Sao Paula, za které odehrál 40 zápasů, z nichž většina přišla z lavičky náhradníků a ve všech soutěžích vstřelil čtyři góly.

Marquinhos reprezentoval Brazílii ve věkových kategoriích do 16 a 17 let a v sedmi utkáních za reprezentační výběry vstřelil jeden gól. Arsenal věří, že v sobě skrývá stejný potenciál, jako útočník Gabriel Martinelli.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články