Zpět na » Premier League » Crystal Palace usiluje o hostování Donnyho van de Beeka z Manchesteru United

Premier League - Crystal Palace usiluje o hostování Donnyho van de Beeka z Manchesteru United

Crystal Palace usiluje o hostování Donnyho van de Beeka z Manchesteru United © skysports.com, fotbalportal.cz - Donny van de Beek

1

Líbilo se

25.01. - Ještě před uzavřením lednového přestupního okna se chystá další pohyb v kabině Manchesteru United. Není divu, že Donny van de Beek je víceméně po celou dobu svého angažmá na Old Trafford nespokojený se svým herním vytížením. Proto se intenzivně jedná o jeho situaci. Velký zájem má Crystal Palace.

Nizozemský záložník Donny van de Beek se od přestupu z Ajaxu za 39 milionů liber v létě 2020 na Old Trafford jen těžko prosazuje v prvním týmu.

Pod současným dočasným manažerem Ralfem Rangnickem i bývalým šéfem Ole Gunnarem Solskjaerem byl do značné míry okrajovou postavou, a to i přes gólový debut za klub, který mimochodem přišel proti Crystal Palace.

Van de Beek se v této sezóně omezil na pouhých 380 minut a v Premier League v tomto období nenastoupil k žádnému zápasu.

V 50 vystoupeních v dresu Manchesteru United má na kontě pouhé dva góly a dvě asistence.

United by zvážili, zda by Donnymu van de Beekovi umožnili odejít na hostování, pokud by se objevila vhodná nabídka, a to jak z fotbalového, tak finančního hlediska. Předpokládá se, že United by zvažovali pouze přímé hostování do konce sezóny.

Hráčovou prioritou je získat pravidelnější herní čas v prvním týmu, a pokud by to mělo být mimo Old Trafford, Donny van de Beek by si podle všeho v létě udržel svou hodnotu. Bez ohledu na to bude van de Beekova budoucnost znovu posouzena po skončení sezóny, až bude mít United nového manažera.

Van de Beek byl pod vedením Erika ten Haga klíčovou součástí vzrušujícího mladého týmu Ajaxu, který se v roce 2019 dostal do semifinále Ligy mistrů, a v této soutěži vstřelil šest gólů a dalších 28 ve více než 100 vystoupeních v Eredivisie.

Záložník má na Old Trafford smlouvu ještě na dva a půl roku, ačkoli United mají opci na prodloužení smlouvy o další rok. Nizozemský šéf Louis van Gaal si ho od svého loňského nástupu do funkce nevybral.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články