Zpět na » Premier League » Symbol nové éry – Newcastle získal Kierana Trippiera z Atlética Madrid

Premier League - Symbol nové éry – Newcastle získal Kierana Trippiera z Atlética Madrid

Symbol nové éry – Newcastle získal Kierana Trippiera z Atlética Madrid © eurosport.com, fotbalportal.cz - Trippier - symbol nové éry Magpies

0

Líbilo se

08.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je prvním hráčem, kterého Newcastle ulovil pod novou saúdskoarabskou nadvládou. Majitelé severoanglického klubu disponují nepředstavitelným kapitálem. V souvislosti s Magpies se mluví o více než stovce hráčů. Kieran Trippier, anglický reprezentant, se vrací do Albionu po svém dvouapůlletém působení v Atléticu Madrid. Newcastle za něj zaplatil 12 miliónů liber.

Anglický pravý obránce podepsal smlouvu na dva a půl roku s opcí na další rok. Trippier přiletěl do Tyneside ve středu soukromým letadlem poté, co v úterý skončila hladká a pozitivní jednání mezi oběma kluby.

Klub za jednatřicetiletého hráče zaplatí 12 milionů liber plus příplatky, a stal se tak prvním hráčem, kterého Newcastle pod svými saúdskými majiteli podepsal.

Newcastle získal povolení ohledně Trippierovy dostupnosti a v sobotu bude moci debutovat za tým proti Cambridge United ve třetím kole FA Cupu.

Šéf Magpies Eddie Howe spolupracoval s Trippierem, když vedl Burnley, a podepsal pravého obránce z Manchesteru City v lednu 2012 po působivém hostování na Turf Moor.

Atlético doufalo, že Trippier zůstane, ale bývalý obránce Tottenhamu dal jasně najevo, že se chce vrátit do Anglie. Španělští mistři nyní zvažují, že by jako náhradu za Trippiera získali pravého obránce Arsenalu Cédrica Soarese.

Trippier: Lidé říkají, že jde o peníze? Mají právo na svůj názor.

Na své první tiskové konferenci po podpisu smlouvy s klubem Kieran Trippier bagatelizoval jakékoli náznaky, že by v jeho rozhodnutí přestoupit do Newcastlu hrály roli finanční důvody.

„Lidé říkají, že je to o penězích? Mají právo na svůj názor.“

„Nejdůležitější je pro mě rodina. Chtěl jsem projekt a výzvu. Jsem odvážný, nevnímám to jako riziko. Mám své důvody, znám je a peníze mezi ně nepatří. Jsem nadšený.“

Obránce uvedl, že necítí žádný tlak, když se stal první posilou pod novými majiteli Newcastlu, a má také zájem o to, aby se znovu dostal do plánů anglického manažera Garetha Southgatea.

„Jsem stále ambiciózní a stále se chci dostat do anglického týmu - vím, že proti mně stojí Reece James, Kyle Walker a Trent Alexander-Arnold, a myslím, že ten tlak stále zvládnu.“

Trippier připustil, že hlavním cílem Newcastlu pro tuto sezónu bude udržet se v Premier League, ale dodal, že kolem dlouhodobého projektu klubu panuje vzrušení, jehož je rád součástí.

Eddie Howe dodal: „Jsem opravdu rád, že mohu Kierana přivítat v Newcastlu United. Již dlouho obdivuji jeho schopnosti a sleduji jeho kariéru, takže když se naskytla možnost získat ho, neváhali jsme.“

„Na plánování lednového přestupového období jsme odvedli spoustu tvrdé práce dlouho před začátkem měsíce, což je vidět na tom, jak rychle se nám podařilo tento přestup.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Chceš sex, přijď za mnou -> https://simplydating.site Smajlík 17

MilenkaHot98
Související odkazy
Nejnovější články