Zpět na » Premier League » Daniel Křetínský o West Hamu: Jak moc bude v lednu utrácet a jaké má s klubem plány do budoucna?

Premier League - Daniel Křetínský o West Hamu: Jak moc bude v lednu utrácet a jaké má s klubem plány do budoucna?

Daniel Křetínský o West Hamu: Jak moc bude v lednu utrácet a jaké má s klubem plány do budoucna? © goodwordnews.com, fotbalportal.cz - Daniel Křetínský

0

Líbilo se

26.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nový bohatý vlastník anglického West Hamu United Daniel Křetínský varoval fanoušky klubu, aby neočekávaly velké výdaje na podpisy nových hráčů po lednovém otevření přestupového okna. Český miliardář a majitel Sparty Praha začátkem tohoto měsíce koupil 27% podíl ve West Hamu, díky čemuž se stal druhým největším akcionářem Kladivářů.

Křetínský přichází do týmu nacházejícího se aktuálně na čtvrté příčce tabulky Premier League, který si navíc již zajistil postup do jarní fáze Evropské ligy a mnoho fanoušků očekávalo, že by díky němu mohl West Ham v lednu investovat do nákupu větších posil.

Křetínský nicméně v rozhovoru pro deník Evening Standard nastínil, že se místo rychlých a nákladných oprav týmu zaměří na dlouhodobé budování kádru.

„Naše investice přinese pozitivní zlepšení kapitálové struktury klubu, kdy zpočátku umožní snížení jeho dlouhodobého dluhu a zajistí, že vytvořené prostředky budou směřovat do klíčových oblastí,“ zveřejnil Křetínský.

„Doufám, že naše obchodní prozíravost a fotbalové zkušenosti budou pro West Ham užitečné.“

„Přišli jsme podpořit klub, to ale nutně neznamená vynaložení velkých výdajů v lednovém přestupovém období.“

„Jsem velmi ohromen prací Davida Moyese a jeho týmu, který dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků. Tento postupný vývoj je podle mého názoru nejzdravější způsob, jak vybudovat silný klub na pevných základech.“

„Mluvím z vlastní zkušenosti. Před pár lety jsme se snažili urychlit rozvoj Sparty Praha a výsledky byly zklamáním. Zkvalitňování kádru je samozřejmě důležité, ale preferujeme postupnou cestu, která zachová a ochrání étos klubu a jeho hodnoty, včetně týmového ducha.“

„K úspěchu je nutné se stejně jako na první tým soustředit i na akademii. Světově uznávaná akademie by byla velkým lákadlem West Hamu,“ doplnil Křetínský.

S lednovým přestupem do West Hamu je spojován převážně záložník Manchesteru United Jesse Lingard, který v klubu prožil během druhé poloviny loňské sezóny úspěšné hostování a na Old Trafford se nedávno nedohodl na nové smlouvě.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články