Zpět na » Premier League » Chiesa do Chelsea? Londýnský klub je připraven získat vysněnou posilu pro Thomase Tuchela

Chiesa do Chelsea? Londýnský klub je připraven získat vysněnou posilu pro Thomase Tuchela

Chiesa do Chelsea? Londýnský klub je připraven získat vysněnou posilu pro Thomase Tuchela © skysports.com - Bude v příští sezóně Federico Chiesa slavit góly v dresu londýnské Chelsea?

1

Líbilo se

25.11. - Po zápase Ligy mistrů, ve kterém Chelsea na domácím stadionu Stamford Bridge porazila Juventus vysoko 4:0 a oplatila mu tak nedávnou porážku, když na severu Itálie Blues prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, přinesl italský tisk zajímavou zprávu o možném přesunu Federica Chiesy právě do londýnského klubu. Ten je prý údajně připraven obnovit svůj zájem a vedení celku ze západního Londýna již mělo odsouhlasit i konkrétní částku, která by mohla Starou dámu přesvědčit.

Calciomercato uvádí, že částka, kterou je Chelsea ochotna za Chiesu předložit se má pohybovat ve výši 84 milionů liber.

Federico Chiesa je údajně vysněným hráčem Thomase Tuchela a německý stratég jej chce získat na Stamford Bridge za každou cenu. Přestupovým jednáním měl nyní už dát zelenou i majitel Chelsea Roman Abramovič.

Ačkoliv je Ital momentálně v Juventusu na hostování z dalšího italského klubu Fiorentiny, Stará dáma má opci na trvalý přestup.

Nyní tak, dle italských médií, existuje šance, že by po trvalém přestupu do Juventusu, mohl Chiesa ihned za dvojnásobnou částku zamířit do anglické Premier League.

Čtyřiadvacetiletý Ital si o velkou pozornost celé fotbalové Evropy řekl především svými skvělými výkony na letošním evropském šampionátu, kdy byl jednou z hlavních postav ve výběru italských šampionů.

Jeho skvělé výkony tak ihned znamenaly i konkrétní pokusy předních fotbalových klubů získat jej do svých služeb. I Chelsea měla již údajně, dle několika fotbalových novinářů, během léta předložit Staré dámě nabídku. Už ta se měla pohybovat ve výši až 100 milionů eur, severoitalský klub ji však i přesto ihned odmítl.

Dalším klubem, který monitoroval možnosti eventuálního zisku Federica Chiesy do svého týmu byl pak německý Bayern Mnichov. Hovořilo se také o zájmu Liverpoolu.

Chelsea v létě i tak utrácela, kdy především získala za 97,5 milionu liber Belgičana Lukakua, který se vrátil do známého prostředí. I tak to však, dle Calciomercato, nyní vypadá, že je klub ochoten vynaložit další obrovskou sumu a získat znovu vysněnou posilu z italské Serie A.

Zdá se tak, že londýnský klub, i přes skvěle rozjetou sezónu, chce v budoucích měsících své mužstvo nadále hojně posilovat.

Sebastian Suba / calciomercato.com, sportbible.com, dailymail.co.uk, si.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články