Zpět na » Premier League » O kom se mluví? Kandidáti na post hlavního manažera Manchesteru United

O kom se mluví? Kandidáti na post hlavního manažera Manchesteru United

O kom se mluví? Kandidáti na post hlavního manažera Manchesteru United © sasoccermag.co.za, fotbalportal.cz - Kdo povede United?

0

Líbilo se

22.11. - V posledních týdnech obrovsky sílil tlak na Ole Gunnara Solskjaera. Poslední kapkou byla sobotní porážka 4:1 na půdě Watfordu. O den později už byl norský kouč odvolán z funkce hlavního manažera Manchesteru United. Dočasně je touto rolí pověřen jeho asistent Michael Carrick. Vedení Rudých ďáblů ale vehementně hledá náhradu. Kdo má být ve hře?

Jistě se jedná o lukrativní pozici, ale několik manažerů už si spálila prsty. I velká jména. Neuspěli David Moyes, Louis van Gaal, José Mourinho a teď i Ole Gunnar Solskjaer. Ani jednomu se nepodařilo vrátit Manchester United na výsluní. Mistrovský titul se na Old Trafford nevrátil už od roku 2013.

Kteří manažeři jsou spojováni s uvolněným místem?

Mauricio Pochettino

Hlavní kandidát posledních hodin. Problémem ale je, že bývalý kouč Tottenhamu v současnosti vede Paris Saint-Germain s Messim, Neymarem a Mbappém. Smlouvu má platnou do léta 2023.

(zdroj: SkySports)

Brendan Rodgers

Hojně se spekuluje o současném lodivodovi Leicesteru. Manchester United už jej údajně kontaktoval a je připraven zaplatit Liškám i kompenzaci ve výši 8 miliónů liber. Brendan Rodgers svolal schůzku s hráči Leicesteru, aby s nimi celou situaci probral. Hráčům měl sdělit, že zůstává u Foxes.

(zdroj: The Sun)

Zinedine Zidane

Francouzská legenda podle britských zdrojů odmítla možnost stát se manažerem Manchesteru United. Mohl by totiž převzít Paris Saint-Germain, pokud by od něj odešel Mauricio Pochettino. Tato rošáda je ve hře.

(zdroj: The Sun)

Laurent Blanc

Dočasnou pozici hlavního manažera Manchesteru United by mohl uzmout tento bývalý francouzský obránce, který v minulosti oblékal rudý dres. Mohlo by jít o dočasné řešení do konce této sezóny. V létě by přišel někdo jiný.

(zdroj: Daily Express)

Steve Bruce

Bývalý obránce Manchesteru United a také manažer Newcastlu United prý velmi stojí o to, aby se stal dočasným manažerem Red Devils. Má to souviset i s tím, že v klubu by do konce sezóny mohl zůstat Ed Woodward. V létě by se pak našla dlouhodobá řešení.

(zdroj: The Athletic)

Pochettino je první volbou klubu jako trvalá náhrada za Solskjaera, přičemž bývalý manažer Tottenhamu by mohl být v létě dosažitelnější než v současnosti. Trenér Ajaxu Erik ten Hag je považován za druhou volbu United.

A pár nereálných možností nakonec.

Cristiano Ronaldo si přeje, aby na Old Trafford nastoupil současný španělský šéf Luis Enrique. Luis Enrique ale vyloučil možnost, že by opustil svůj současný post, a na otázku ohledně těchto zvěstí odpověděl: „Ne: To je aprílový vtip?“

Šéf Derby Wayne Rooney se distancoval od vyhlídky, že by Solskjaera na Old Trafford nahradil, a řekl: „Jak už jsem řekl dříve, jsem tomuto fotbalovému klubu zavázán, dokud mi někdo nade mnou neřekne něco jiného.“

Gary Neville trvá na tom, že se v žádném případě nehodlá ujmout funkce: „Mohu vás naprosto ujistit, na sto procent to nebudu já.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články