Zpět na » Premier League » West Ham United plánuje rozšířit českou kolonii. V lednu chce získat Adama Hložka a středního obránce

Premier League - West Ham United plánuje rozšířit českou kolonii. V lednu chce získat Adama Hložka a středního obránce

West Ham United plánuje rozšířit českou kolonii. V lednu chce získat Adama Hložka a středního obránce © tipsport.cz - Adam Hložek

1

Líbilo se

18.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE West Ham United už si stanovil seznam lednových přestupových cílů a na vrcholu jeho seznamu se ocitl útočník Sparty Praha Adam Hložek. Devatenáctiletý český reprezentant by měl údajně zamířit do West Hamu, kde nedávno koupil 27% podíl český miliardář a majitel Sparty Daniel Křetínský, na hostování s opcí na trvalý přestup.

Podle informací serveru 90min.com by měl Hložek doplnit trojici českých fotbalistů, kteří už ve West Hamu působí. Po Tomáši Součkovi, Vladimíru Coufalovi a Alexi Královi by tak brzy mohl hájit barvy Kladivářů také devatenáctiletý útočník Sparty.

O zájmu West Hamu o mladého útočníka, který ale ve Spartě nastupuje převážně na postu levého křídla, se spekulovalo už před rokem, a přestože tehdy ještě k přestupu nedošlo, zájem Kladivářů o českou senzaci neutichl.

Právě naopak, v klubu totiž teprve nedávno koupil 27% podíl český miliardář a shodou okolností majitel Sparty Praha Daniel Křetínský, který by měl výrazně pomoci k tomu, aby Hložek zamířil právě do West Hamu.

O Hložka je přitom velký zájem i mezi jinými kluby napříč Evropou, včetně takových jmen, jako jsou Juventus, Bayern Mnichov nebo Borussia Dortmund.

Podle 90min West Ham usiluje především o možnost Hložkova hostování s opcí na případný přestup, což je taktika, kterou klub využil už v případě příchodů Součka a Alexe Krále.

Příchod Hložka nicméně není jediným cílem West Hamu na lednovém přestupovém trhu, kvůli vážnému zranění kolene Angela Ogbonny se totiž manažer David Moyes chystá přivést také posilu do středu obrany.

V tomto případě se má Moyes poohlížet především v Championship, odkud v minulosti zamířili do West Hamu například Jarrod Bowen a Said Benrahma, kteří momentálně patří mezi klíčové hráče Kladivářů.

Kam dál?

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články