Zpět na » Premier League » Hledání nového manažera Newcastlu pokračuje. Erika ten Haga nepřesvědčil ani lukrativní kontrakt

Premier League - Hledání nového manažera Newcastlu pokračuje. Erika ten Haga nepřesvědčil ani lukrativní kontrakt

Hledání nového manažera Newcastlu pokračuje. Erika ten Haga nepřesvědčil ani lukrativní kontrakt © thesun.co.uk - Nizozemský kouč se zdráhá možnému angažmá v roli hlavního kouče na lavičce Newcastlu

1

Líbilo se

27.10. - Noví majitelé Newcastlu, dle zpráv anglického Daily Mail, oslovili dalšího manažera, který je momentálně považován za jednoho z nejperspektivnějších koučů současného evropského fotbalu. Vedení Strak bylo odhodláno z něj udělat dokonce jednoho ze tří nejlépe placených manažerů Premier League, kdy by před ním byli už jen dva lépe placení trenéři - Pep Guardiola a Jurgen Klopp.

Šéf lavičky Ajaxu se však velmi zdráhá možnému angažmá na severu Anglie. Důvodem je především velká nejistota s tím, jak rychle se klub pomocí obrovských finančních prostředků dokáže stát konkurenceschopným.

Navíc je Nizozemec v Ajaxu spokojený a angažmá vidí jako dlouhodobé i nyní. Z těchto důvodů jej údajně nepřesvědčil ani vysoký plat nabízený Newcastlem. Ten mu byl ochoten nabídnout smlouvu, která by mu mohla vynést až zhruba 11 milionů liber ročně.

Tato suma by z nizozemského kouče udělala třetího nejlépe placeného manažera v anglické nejvyšší soutěži. Lépe už by na to bylo jen duo Pep Guardiola, který si ročně má přijít až na dvacet milionů liber, a Jurgen Klopp, ten má na lavičce Liverpoolu pobírat ročně okolo 15 milionů liber.

Ten Hag je také velice opatrný riskovat svou skvělou reputaci, kterou získal a je právem označován jako jeden z nejúspěšnějších začínajících trenérů v Evropě. Dokázal získat například dva nizozemské tituly a o velkou pozornost si především řekl spanilou jízdou Ajaxu Amsterdam v Lize mistrů v sezóně 2018/2019, kterou dokázal zastavit až londýnský Tottenham Hotspur v semifinále.

Již během léta byl úzce spjatý s možným angažmá právě v Tottenhamu Hotspur, kdy o něj londýnský celek velmi usiloval. Avšak sám manažer tuto nabídku odmítl.

Odchod z Ajaxu do Newcastlu by tak byl, vzhledem k postavení klubu v ligové tabulce, velmi riskantním. A to i přesto, že klub momentálně může operovat s obrovským rozpočtem.

S místem na lavičce Magpies je po očekávaném konci manažera Stevea Bruce, spojován například bývalý kouč AS Řím Paulo Fonseca, který měl i minulý týden vést jednání s funkcionáři klubu, nebo dále i Roberto Martínez, Frank Lampard, Steven Gerrard či Lucien Favre.

Je však velmi pravděpodobné, že hledání bude ještě nějaký čas pokračovat. Prozatímního kouče Strak - Graemea Jonese tak zcela jistě čeká další zápas v této roli a to na domácím stadionu proti londýnské Chelsea tuto sobotu.

Sebastian Suba / dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 27.10. Odpovědět

Tak to vidím na United Smajlík 7 Manchester United.

Kuzma
Reklama
Noviny
Nejnovější články