Zpět na » Premier League » Raheem Sterling otevřený možnému odchodu z Manchesteru City. Láká jej zahraničí

Premier League - Raheem Sterling otevřený možnému odchodu z Manchesteru City. Láká jej zahraničí

Raheem Sterling otevřený možnému odchodu z Manchesteru City. Láká jej zahraničí © fourfourtwo.com - Opustí Raheem Sterling Manchester City? Hráč se možnému odchodu nebrání

1

Líbilo se

15.10. - VIDEO Ve čtvrtečním rozhovoru, který Raheem Sterling poskytl během své účasti na summitu FT Business of Sport US, otevřeně přiznal, že by se momentálně změně působiště určitě nebránil. Naopak, nejvíce by ho lákala výzva v podobě možného angažmá v jiné lize, než v anglické nejvyšší soutěži. Zároveň připustil, že čas, který momentálně dostává od Pepa Guardioly, je pro něj nedostačující.

„Vždycky jsem si říkal: Víš, možná bych jednoho dne rád hrál v zahraničí a chtěl bych vidět, jak bych v této výzvě obstál,“ řekl na úvod Sterling.

Ten momentálně bojuje o herní čas v Manchesteru City. V této sezóně totiž nastoupil pouze ke dvěma zápasům v rámci Premier Leaguev základní sestavě. A to i přesto, že patřil k hlavním tvářím letošního evropského šampionátu, kde byl důležitou postavou anglického národního týmu, který skončil druhý za Itálií.

Pro Sterlinga, který například dokázal vstřelit 30 gólů v 51 zápasech v sezóně 2019-20, se tak pochopitelně jedná o velkou změnu, jelikož byl zvyklý pravidelně nastupovat v základní jedenáctce Cityzens.

„Jak jsem vždycky říkal, fotbal je pro mě nejdůležitější, všechny výzvy, které jsem si od mládí kladl. Vždycky tam někde byla touha hrát jednou v zahraničí,“ pokračoval v rozhovoru.

Sterling slavící gól do sítě Chorvatska v zápase na Euru 2020

„Jako Angličan, vím jaké je hrát pouze v Premier League. Vždycky jsem si říkal - jednou bych se chtěl posunout někam ven, abych mohl zjistit, jak v této výzvě obstojím,“ odhalil anglický reprezentant své přání.

„Nejsem člověk, který by si stěžoval. Nesnažím se z něčeho udělat větší problém, než jaký doopravdy je. Pokračuji ve své práci, ale chci pravidelně hrát a pravidelně dávat góly,“ pokračoval.

„Odmalička je fotbal v mém životě tím, co mě dělá nejšťastnějším. Pokud chcete být šťastný na této úrovni - musíte hrát. Potřebujete dávat góly, užívat si to,“ nastínil Sterling svou momentální frustraci z malého herního vytížení v Manchesteru City.

Šéf Cityzens Pep Guardiola však v nedávném rozhovoru řekl, že Sterling je pro něj stále klíčovým hráčem. „Naše velké úspěchy v posledních několika letech by nikdy nebyly možné bez Raheema. Je to tak důležitý hráč, jeho výkony jsou neuvěřitelné a jsem si jistý, že na ně dokáže znovu rychle navázat. Jsem stále optimistický a věřím, že to pro něj bude znovu dobrá sezóna,“ řekl v nedávném rozhovoru manažer Cityzens.

Pep Guardiola a Raheem Sterling

Sterling, který přestoupil do City z Liverpoolu v roce 2015 za částku 49 milionů liber, má ještě s klubem z Manchesteru momentálně smlouvu na necelé dva roky.

Hráč byl klíčovou postavou pro anglický národní tým na letošním Euru, kde se Angličané dostali až do finále a poprvé tak od roku 1966 Anglie znovu zažila, jaké to je být na velkém turnaji součástí finálové zápasu.

Ve svých šestadvaceti letech má Sterling už na svém kontě 71 startů za národní tým a od prvního zápasu, kdy nastoupil v dresu Anglie, uplynulo již dlouhých devět let.

Bylo to při porážce v přátelském utkání proti Švédsku v listopadu 2012 a Sterlingovi bylo pouhých sedmnáct let.
„Bylo to dobré... a bylo to špatné. Nastoupil jsem, ale prohráli jsme. A to také díky tomu, že Zlatan Ibrahimovič vstřelil ten slavný krásný gól,“ zavzpomínal Sterling.

„Říkáte devět let, sám bych si neuvědomil, že je to tak dávno. Je to opravdu dlouhá cesta,“ řekl na závěr.

Sebastian Suba / skysports.com, manchestereveningnews.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články