Zpět na » Premier League » Trenér Sevilly prozradil, na čem ztroskotal přestup Julese Koundého za 50 milionů liber do Chelsea

Premier League - Trenér Sevilly prozradil, na čem ztroskotal přestup Julese Koundého za 50 milionů liber do Chelsea

Trenér Sevilly prozradil, na čem ztroskotal přestup Julese Koundého za 50 milionů liber do Chelsea © footballreporting.com, fotbalportal.cz - Koundé do Chelsea?

1

Líbilo se

05.09. - Manažer Sevilly Julen Lopetegui se poprvé veřejně vyjádřil k neúspěšnému přestupu francouzského obránce Julese Koundého do Chelsea a vysvětlil, proč jeho klub odmítl nabídku ve výši 50 milionů liber ze Stamford Bridge.

Dvaadvacetiletý obránce byl hlavní tváří jedné z nejdelších přestupových ság tohoto léta a přestože se o jeho příchodu na Stamford Bridge několikrát mluvilo jako o téměř hotové věci, k dohodě mezi kluby nikdy nedošlo.

Neúspěšná jednání nezanechala zklamané pouze příznivce Chelsea, ale i samotného Koundého, který toužil po tom udělat ve své kariéře další krok a přesunout se k úřadujícím šampionům Ligy mistrů.

Kouč Sevilly Julen Lopetegui si nicméně stojí za tím, že jeho klub udělal správně, když se rozhodl odmítnout nabídku Chelsea ve výši 50 milionů liber, protože hráč má podle něj ještě vyšší hodnotu.

„Koundé nakonec zůstal, protože se tak klub rozhodl na základě vyhodnocení všech nabídek,“ přiznal Lopetegui.

Sevilla měla při jednáních pevně trvat na tom, že hráče nepustí, pokud některý ze zájemců neaktivuje Koundého klauzuli o uvolnění, což se nestalo a ani obří nabídka 50 milionů liber nebyla podle španělského klubu dostatečná.

„Pro mě jako pro trenéra je pozitivní, že Jules zůstává. S vývojem, ke kterému u něj za poslední dva roky došlo, je to bezpochyby pozitivní informace.“

„Věřím, že v našem týmu bude i nadále růst a především podávat kvalitní výkony, což je nejdůležitější.“

Nyní záleží na tom, jak se s celou situací vypořádá sám Koundé, který po zmařeném přestupu podle španělských médií ignoroval telefonáty kouče Lopeteguiho i sportovního ředitele Monchiho.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 06.09. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Dawer24 - 06.09. Odpovědět

Fér jednání jak prase. Prvně se s Chelsea dohodnou na částce s tím že podmínka je aby zouma odešel do WHU. A když Zouma odejde, tak chcou více. Nedivím se že je Kounde nastvanej. Snad přijde v lednu

Dawer24
Související odkazy
Nejnovější články