Zpět na » Premier League » Chelsea zhatil slibně rozjetý zápas dvojitý trest, v deseti na Anfieldu uhrála remízu

Chelsea zhatil slibně rozjetý zápas dvojitý trest, v deseti na Anfieldu uhrála remízu © skysports.com - Šlágr kola výrazně ovlivnila penalta a červená karta pro Jamese

0

29.08. - REVIEW Šlágrem 3. kola anglické Premier League byl zápas mezi Liverpoolem a Chelsea. Hosté se ujali vedení po hlavičce Kaie Havertze, ale neudrželi jej, v nastavení první půle totiž Taylor vyloučil za hru rukou Jamese a nařízenou penaltu proměnil Mohamed Salah. Druhý poločas Chelsea v deseti ubránila na jedničku, udržela remízu 1:1.

Liverpool - Chelsea 1:1

Branky: 45.+5. Salah (pen.) - 22. Havertz

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson (86. Tsimikas) - Elliott, J. Henderson (C) (74. Th. Alcântara), Fabinho - M. Salah, Firmino (43. Diogo Jota), Mané.

Chelsea FC: E. Mendy - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - R. James, Jorginho (87. T. Chalobah), Kanté (46. Kovačić), M. Alonso - Mount, Havertz (46. Silva) - R. Lukaku.

Očekávaný duel odstartoval zostra. Ve 4. minutě natáhl k zajímavé střele Harvey Elliott, osmnáctiletý mladík jen těsně minul prostor u levé tyčky.

Chelsea přetavil v gól hned svou první větší příležitost. Na centr od rohového praporku si naskočil Kai Havertz, na skvěle provedenou hlavičku Alisson nestačil.

Závěr první půle přinesl diskutabilní moment. Matip nejprve trefil břevno, načež Jota ani nadvakrát neprostřelil na brankové čáře stojícího Jamese. Pravý bek The Blues se snažil mít ruku u tělo, ale rozhodčí po shlédnutí obrazovky usoudil, že přeci jen byla příliš daleko, takže obránce vyloučil a nařídil penaltu.

Chelsea náskok neudržela, na gól Havertze odpověděl z penalty Salah (zdroj: skysports.com)

Pokutový kop si vzal na starosti Mohamed Salah a počínal si velmi zkušeně, Mendyho poslal na opačnou stranu a do kabin se tak šlo za nerozhodného výsledku.

Jak se předpokládalo, tak druhý poločas příliš atraktivní nebyl. Liverpool bušil na dveře soupeřovy defenzivy, ale Tuchelova družina potvrdila, že obrannou fázi zvládá mistrovsky a konkurenta nepustila k jediné gólové příležitosti. Sama naopak zahrozila Kovačiće, jenž ztroskotal na Alissonovi.

Liverpool se musel spokojit s remízou, přestože hrál celý druhý poločas proti oslabenému soupeři. Výrazně větší spokojenost panovala v táboře londýnského celku, což ostatně bylo vidět i po závěrečném hvizdu, kdy se hráči objímali skoro jako kdyby vyhráli.

Další zápasy

Manchester City - Arsenal 5:0 (12. a 43. Torres, 7. Gündoğan, 43. Jesus, 53. Rodri)
Aston Villa - Brentford 1:1