Zpět na » Premier League » Ole Gunnar Solskjaer věří, že tato sezóna může patřit Manchester United

Premier League - Ole Gunnar Solskjaer věří, že tato sezóna může patřit Manchester United

Ole Gunnar Solskjaer věří, že tato sezóna může patřit Manchester United © skysports.com, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer

2

Líbilo se

12.08. - V minulé sezóně skončili na druhém místě, hned za mistrovským Manchesterem City. Došli až do finále Evropské ligy, ve kterém však padli. I proto nadále čekají na zisk jakékoliv trofeje. Už od roku 2017. Čekání na mistrovský titul je ještě o 4 roky delší. Přišel Jadon Sancho, brzy by měl dorazit i Raphael Varane. Ole Gunnaer Solskjaer cítí, že by to teď mohlo dopadnout.

Šestadvacátý květen má pro Ole Gunnara Solskjaera hořkosladký význam. Definující okamžik jeho hráčské kariéry a dosud nejvíce definující jeho manažerskou kariéru sdílejí toto datum, přestože kontrast v emocích snad nemohl být výraznější.

Od dramatického vítězného gólu na Camp Nou, díky kterému dosáhl Manchester United na legendární treble, možná uplynulo dvaadvacet let, ale tyto vzpomínky zůstávají dnes stejně živé jako v roce 1999. Na události 26. května 2021 však bude těžko zapomínat.

Poté, co se Solskjaer dostal přes milník a dostal United do jejich prvního velkého finále pod jeho vedením, narazil na ten zásadní poslední krok a podlehl Villarrealu ve finále Evropské ligy po obřím penaltovém rozstřelu. David de Gea bude navždy zapsán jako ten, který nedal rozhodující penaltu.

Je jasné, že způsob porážky Solskjaerovu mysl trápí stále více, a dokud se mu nedostane do rukou ta nepolapitelná první trofej během jeho vlády na Old Trafford, bude to jen horší. Ale právě to je frustrace, o které se Solskjaer domnívá, že by mohla být rozhodující pro Red Devils, aby ten práh v této sezóně překročili.

„Bylo to zklamání. Byl to zápas, který jsme měli vyhrát; byla tam jedna střela proti nám na branku, takže to nebylo tak, že bychom byli pod tlakem. Ale na tom nezáleží, výsledek byl takový, jaký byl.“

„Probudit se druhý den ráno byl hrozný pocit, už ten pocit nechceš, nechceš prohrát finále ani velké zápasy.“

„Někdy po porážkách ve finále se vrátíte s extra motivací, protože si ten pocit pamatujete a nechcete, aby se to opakovalo. Někdy při vítězství můžete jen usnout na vavřínech a myslet si, že je hotovo, že jste skvělí hráči.“

„Víme, že jsme dobrý tým, ale víme, že máme ještě čas na to, abychom byli tam, kde chceme být, a abychom získali trofeje.“

Manchester United čeká na trofej už čtyři celé sezóny. To v dobách, kdy Ole Gunnar Solskjaer střílel góly v dresu Rudých ďáblů, nezažil. Nastal čas, aby všechny řeči o potenciálu a pokroku šly ustoupily stranou a přišly hmatatelné důkazy. Solskjaer to nejen ví, ale je si jistý, že tým, který nadále sestavuje, je blíž jeho obrazu vítězného týmu.

Má novou smlouvu až do roku 2024 přivedl si do United Jadona Sancha a Toma Heatona, zatímco Raphael Varane už také klepe na dveře. Jelikož talent Solskjaera je nepopiratelný, zdá se, že úspěch závisí na aplikování všeho potřebného.

„Pokud chcete být nejlepší, musíte žít jako nejlepší, musíte pracovat jako nejlepší a předvádět to každé tři dny. Bude to těžké, ale je to možné, rozhodně.“

Manchester United dostal skvělou příležitost zahájit novou sezónu Premier League stylově, fanoušci budou zpět na Old Trafford. Úvodní víkend hostí Leeds.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články