Zpět na » Premier League » Gólman Alisson spasil Liverpool. Svou gólovou hlavičkou rozhodl o výhře nad WBA

Premier League - Gólman Alisson spasil Liverpool. Svou gólovou hlavičkou rozhodl o výhře nad WBA

Gólman Alisson spasil Liverpool. Svou gólovou hlavičkou rozhodl o výhře nad WBA © appnews.com, fotbalportal.cz - Alisson hrdinou

5

16.05. - VIDEO Běžela už 95. minuta, i když hlavní sudí Mike Dean nastavoval pouze 4 minuty. Liverpoolu však ještě dovolil rozehrát rohový kop. Reds potřebovali na půdě West Bromwiche nutně vyhrát. Marně bušil do obrany Baggies. Dokázal jen srovnat na 1:1. Na rohový kop přiběhl i gólman Alisson Becker. A právě on přepsal dějiny.

Liverpool věděl, že pokud chce ještě mít šanci na TOP 4, musí proti West Bromwichi nutně vyhrát. Na čtvrtou Chelsea ztrácel před utkáním 4 body, na třetí Leicester 6 bodů. Chelsea se ještě utká s Leicesterem. Jenomže Reds nezačali utkání dobře. V 15. minutě se prosadil domácí Robson-Kanu a WBA, které je již jistým sestupujícím, vedlo 1:0.

Za necelých 20 minut srovnal Mohamed Salah. Vypadalo to na rychlý obrat, ale Reds bušili do obrany marně. Zaznamenali celkem 25 střel, ale žádná se neuchytila. Až ta šestadvacátá...

Přišlo to v 95. minutě, i když Mike Dean původně nastavoval jen 4 minuty. Liverpool zahrával roh. V marné snaze za vítězným gólem přiběhl do šestnáctky WBA i gólman Alisson Becker. A právě na jeho hlavu posadil centr Trent Alexander-Arnold.

Brazilský brankář zamířil naprosto přesně a rozpoutal oslavu důležité výhry. Kouč Klopp nechápal, co se právě stalo. Alisson Becker následně opouštěl hřiště se zlzami v očích. Samozřejmě se slzami štěstí.

Díky tomu Liverpool ztrácí na třetí Leicester 3 body a na čtvrtou Chelsea pouhý bod. A protože tyto kluby ještě hrají proti sobě, mají Reds svůj osud ve vlastních rukou. Jejich šance na TOP 4 rázem výrazně vzrostla.

Alisson Becker se stal prvním gólmanem v historii Liverpoolu, kterému se povedlo skórovat.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.