Zpět na » Premier League » Callum Hudson-Odoi se v Chelsea trápí, trenér Thomas Tuchel mu i nadále věří a chce mu dát šanci

Premier League - Callum Hudson-Odoi se v Chelsea trápí, trenér Thomas Tuchel mu i nadále věří a chce mu dát šanci

Callum Hudson-Odoi se v Chelsea trápí, trenér Thomas Tuchel mu i nadále věří a chce mu dát šanci © 90min.com - Callum Hudson-Odoi

2

Líbilo se

13.05. - Když Thomas Tuchel nastoupil do Chelsea, tak jeho vyvoleným hráčem se z klubové akademie stal Callum Hudson-Odoi. Trenér měl s tímto mladíkem velké plány, které se kvůli několika nepřesvědčivým výkonům dvacetiletého hráče rychle zasekli. Callum Hudson-Odoi v posledních několika zápasech začínal na lavičce, a to pro něj není dobrá vizitka. Přesto všechno mu trenér věří a jedná s rozvahou a klidem.

Callum Hudson-Odoi v A-týmu Chelsea debutoval před dvěma roky. Chuť do fotbalu vypadala neskutečně a po příchodu Tuchela se všechno ještě znásobilo. Nový trenér jasně zdůrazňoval, že všechno je hlavně o fungující hlavě, tvrdé práci a pevném zázemí. To vše se podařilo a agent svému hráči vyjednal nadstandartní podmínky, ale uspokojivé výkony nepřišly.

Nyní je situace ještě horší. Hudson-Odoi nesbírá moc minut a branky už vůbec nepřichází. Tuchelovo nadšení ale naznačuje, že všechno je součástí dlouhodobého plánu.

Očekávání od Hudsona-Odoi jsou často vysoká, zásluhou jeho smlouvy, jejíž hodnota vyděsí kde koho. Callum Hudson-Odoi si týdně přijde na zhruba tři miliony korun. Kvůli této vysoké částce se očekává, že bude vystupovat jako špičkový hráč, a to navzdory skutečnosti, že před několika lety v mládežnickém fotbale kvůli zraněné achilovce málem musel ukončit kariéru.

Bude to pomalé stoupání zpět na vrchol a zdá se, že si to trenér Tuchel plně uvědomuje. Bere vývoj Hudsona-Odoi po malých krůčcích a snad ho i kvůli svému zájmu drží mimo pozornost.

Německý trenér má ve zvyku vybrat si jednoho mladého hráče a sám jej přetáhnout do superhvězdy a shodou okolností má většina z nich vazby na Chelsea.

V Mohuči takhle na scénu explodoval Andre Schurrle a v Paříži Tuchelova práce přinesla hvězdu jménem Kylian Mbappe. Při výchově Mbappeho musíme zmínit, že když německý trenér došel do PSG, tak Kylian normálně trénoval s A-týmem, ale do zápasů moc nenastupoval a byl z pohledu Tuchela trochu ignorován. Nyní je považován za fotbalistu budoucnosti a může nahradit dosluhujícího Messiho i Ronalda.

Tuchel již plánuje příští sezónu, kdy se očekává, že formaci projeví trochu větší pružnost, a to by mohlo být klíčem k odemknutí Hudsona-Odoiho. V současné době se od něj žádá, aby hrál obránce, ale s odstraněnými okovy v přímé pozici křídla může být dvojnásobným hráčem.

Hudson-Odoi potřebuje trochu trpělivosti a Tuchel si zjevně chce dát s mladým Angličanem čas.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, 90min..com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články