Zpět na » Premier League » Londýn je červený, Arsenal zkomplikoval městskému rivalovi boj o Ligu mistrů

Premier League - Londýn je červený, Arsenal zkomplikoval městskému rivalovi boj o Ligu mistrů

Londýn je červený, Arsenal zkomplikoval městskému rivalovi boj o Ligu mistrů © skysports.com - Chybu Jorginha přetavil ve vítězný gól Emil Smith-Rowe

0

13.05. - REVIEW Chelsea na Stamford Bridge nepotvrdila dobrou formu z předešlých týdnů a v rámci 36. kola ligy podlehla Arsenalu 0:1. O vítězství Kanonýrů rozhodla mizerná malá domů v podání Jorginha a gól Emila Smithe-Rowea.

Chelsea - Arsenal 0:1

Branky:16. Smith-Rowe

Chelsea FC:Arrizabalaga - Azpilicueta (C) (78. Ziyech), Silva, K. Zouma - R. James, Gilmour (46. Hudson-Odoi), Jorginho, Chilwell - Mount, Pulisic - Havertz (66. Giroud).

Arsenal FC:Leno - Holding, Gabriel, Marí, Tierney - Partey, Alnaní - Saka (65. Bellerín, 88. Chambers), Ödegaard, Smith-Rowe - Aubameyang (C) (79. A. Lacazette).

Do zápasu vstupovala v roli favorita Chelsea, která v posledních zápasech předváděla výborné výkony a výsledkem byl postup do finále Ligy mistru či FA Cupu.

The Blues si první šanci vypracovali v 11. minutě, kdy do úniku utekl Kai Havertz, tváří v tvář brankáři ovšem neuspěl, bránu krajana Lena přestřelil.

Krátce po čtvrt hodině střetnutí udělal obrovskou hrubku Jorginho, jenž ři malé domů hrál míč do brány, zatímco Kepa stál mimo ni. Pravou rukou ještě balón vyškrábl z brankové čáry, ale pouze k Aubameyangovi, po jehož nahrávce Emil Smith-Rowe trefil prázdnou bránu.

Svěřenci kouče Tuchela tlačili a tvrdě šli za vyrovnáním, to ovšem nepřicházelo. Mountovo zakončení zblokoval Holding, stejnému hráči o pár minut později zabránil ve střele pozorný Elneny.

Porážku Chelsea nedokázal odvrátit ani Mason Mount (zdroj: skysports.com)

Kýžený gól vstřelil v 61. minutě Christian Pulisic. Avšak fotbalisté v modrém se radovali předčasně, americký křídelník totiž střílel v ofsajdu.

Zápas nabídl heroický závěr. Tlak Chelsea gradoval a v závěrečné minutě základní hrací doby ji dělily od remízy centimetry. Nejprve Zouma hlavičkoval do břevna, horní tyč následně orazítkoval i dorážející Giroud.

Chelsea v městském derby tlačila a měla navrch, jenže Leonu svatyni dobýt nedokázala, zatímco na druhé straně Kanonýři využily velkou chybu Jorginha a po vítězství 1:0 tak ještě zůstávají v bitvě o pohárovou Evropu. The Blues si naopak zkomplikovali boj o elitní čtyřku, náskok na West Ham zůstává šestibodový.