Zpět na » Premier League » Adidas není spokojen s prodejem dresů Manchesteru United, konkurence si vede líp

Premier League - Adidas není spokojen s prodejem dresů Manchesteru United, konkurence si vede líp

Adidas není spokojen s prodejem dresů Manchesteru United, konkurence si vede líp © dailymail.co.uk - Dres Manchesteru United

6

Líbilo se

03.05. - BULVÁRNÍK Manchester United podepsal obrovskou desetiletou smlouvu s Adidasem, přičemž klub z Premier League údajně v roce 2018 dle dohody vydělal 79 milionů liber. Nyní jsou příjmy výrazně nižší a fanoušci v nelehké době dresy nekupují, což se Adidasu nelíbí a obviňuje United ze špatné propagace.

Pandemie Covidu -19 bude pravděpodobně jedním z důvodů, proč se prodej triček na Old Trafford výrazně snížil a podle deníku Daily Mail to vedlo ke zlosti ze strany sponzora.

Pokles prodeje dresů znamená, že Liverpool, jehož dresy vyrábí konkurenční společnost Nike, předstihl své rivaly, a to díky úspěších v Lize mistrů a Premier League z minulých sezón.

Na druhé straně příjmy United od společnosti Adidas klesly zhruba o 100 000 liber a tržby Liverpoolu mezitím vzrostly o 400 000 liber, což dělá rozdíl 15 milionů korun a v top fotbale je taková suma lehce zanedbatelná.

Mluvilo se i o tom, že Adidas má něco společného s rozhodnutím Eda Woodwarda rezignovat, ale to byla pouze fáma a ukázalo se, že to není pravda.

Společnosti zabývající se sportovním oblečením však také vadilo, že ji klub neřekl o svém zapojení do navrhované evropské Superligy, což v zahraničí bylo jinak. Německý šampion Bayern Mnichov svého sponzora (Adidas) o záměru vstoupit do Superligy informoval.

Adidas má v Bayernu 8,3% podíl a vedoucímu celku německé ligy byla nabídnuta šance být jedním ze zakládajících členů tolik nenáviděné soutěže, ale příležitost odmítli.

United jsou nyní v Evropské lize na nejlepší možné pozici. Poté, co ve čtvrtek zvítězili v semifinále Evropské ligy nad AS Řím 6: 2, jsou blízko k tomu, aby si připsali nějakou větší trofej.

To se však nemusí rovnat náhlému zvýšení prodeje triček. Pandemie Covid-19 by mohla být jednou z příčin selhání prodeje klubového oblečení, ale také fanoušci zvýšili nechuť k majitelům.

Někteří fanoušci dříve stejně nechtěli financovat United a debakl při jednáních o Superlize tuto pachuť jen zhoršil.

Fanoušci budou protestovat i v dalších zápasech, takže investice do klubového oblečení není na pořadu dne.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz,sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Kdo by si takový hnus škaredý kupoval. Neumíte pro ně udělat kvalitní dresy, vypadají jak cirkusáci..

AVSuvorov

L. Smajlík 13 L.

TuffGong
Wazz - 04.05. Odpovědět

R.I.P SPD Smajlík 13 Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Wazz - 04.05. Odpovědět

no po pravdě ten letošní bych si nekoupil ani kdybych byl na Old Trafford na zápase..příští rok jdu do venkovního retro dresu konečně bez chevroletu..vypadá fakt dobře Smajlík 1

Wazz

protože má modrou

ovmartin23
Wazz - Včera 11:26 Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články