Zpět na » Premier League » Sir Alex Ferguson: Vytvoření Superligy je zahození sedmdesátileté tradice evropského klubového fotbalu

Premier League - Sir Alex Ferguson: Vytvoření Superligy je zahození sedmdesátileté tradice evropského klubového fotbalu

Sir Alex Ferguson: Vytvoření Superligy je zahození sedmdesátileté tradice evropského klubového fotbalu © zimbio.com - sir Alex Ferguson

1

Líbilo se

20.04. - Mezi kritiky nové fotbalové Evropské Superligy se přidal i bývalý trenér Manchesteru United, legendární Sir Alex Ferguson. Anglický velkoklub je přitom jedním z dvanácti celků, které lukrativní uzavřenou soutěž založily. Bývalý manažer se domnívá, že Superliga by připravila evropský klubový fotbal o dlouholetou tradici.

„Vytvoření Superligy je zahození sedmdesátileté tradice evropského klubového fotbalu. S United jsme hráli čtyřikrát finále Ligy mistrů a pokaždé to byl výjimečný zážitek," uvedl SAF pro Reuters.

„Pamatuji si, když jsem v 60. letech nastupoval za provinční skotský klub Dunfermline a narazili jsme na Aberdeen, vítěze Poháru vítězů poháru. Slavný tým jsme dokázali porazit a pro malý klub to bylo jako zdolat Mount Everest,” vzpomíná Ferguson na kouzlo fotbalu.

„Podívejte se třeba na Everton. Investovali 500 milionů eur do nového stadionu s ambicí dostat se do Ligy mistrů.“ uvedl Ferguson příklad klubu, který chce v nadcházejících letech hrát Ligu mistrů.

Bývalý hráč Red Devils Gary Neville pronesl pro televizi Sky emotivní řeč o Superlize a klubech, které za ní stojí.

„Jsou odtrženi od reality, když si myslí, že jim to projde, ještě v takové době. Zúčastněným klubům by měly být odečteny body v ligách, a to zahrnuje i Manchester United, který jsem podporoval celý život. Stydím se za ně. Chtějí být součástí privilegovaného fotbalu, ve kterém nelze sestoupit a vlastně ani postoupit. Myslí si, že mají privilegium hrát velké zápasy nonstop."

„Tohle nejsou hodnoty, na kterých byl postaven Manchester United. Zapomeňte na majitele, to jsou jen správci. Fanoušci jsou ti, kteří sem chodí už sto let a jen na nich záleží, oni chtějí soutěživost. Majitelé nemají ke klubu žádný vztah, ti budou za chvíli pryč.”

Účast Manchesteru United v tomto projektu je nechutná. Načasování uprostřed pandemie, ekonomické krize po celém světě. Měli by ukázat soucit a ne chamtivost. Pro mě je to absolutně šokující. Poslední roky jsem kritický k některým věcem v klubu, ale tohle je úplně jiná úroveň."

Livepool? Klub lidí? Jste trosky, stejně jako United. You´ll never walk alone? Prázdné řeči! Musíme fotbal ochránit před sebou samým. Musíme uchránit Manchester United před Manchesterem United. Já chci, aby United byl nejlepší klub na světě.”

Chci, aby každý rok vyhrál Ligu mistrů či Premier League, ale musí si to zasloužit, ne dostat místenku. Strávil jsem v tomto klubu 25 let a každý zápas jsme museli bojovat, museli jsme si zasloužit místenku v nejlepších soutěžích. Byl jsem v Lize mistrů dvacet sezon, protože jsme si to vybojovali a zasloužili a oni z toho chtějí udělat privilegium."

„Vezměte si Leicester, vyhrál Premier League a i tak má přednost Arsenal či Spurs. V 70. letech jsme sestoupili, ale vrátili jsme se. Prohráli jsme hodně finálových zápasů v poháru a několik sezon jsme nebyli v Lize mistrů, to je na tom krásné. Všechny zúčastněné kluby by měly dostat mastné pokuty a měly by jim odečítat body,” zakončil Gary Neville.

Gabriela Průšová / punditarena.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

narozdiel od vela fans united co sem chodia je tento panko moc inteligentny a suhlasim s nim vo vsetkom... Smajlík 10

cica310584

Naprostý souhlas se Sirem .... Smajlík 17

pavelprvni
DeviI - 21.04. Odpovědět

Borec Smajlík 18

DeviI
pivo888 - 21.04. Odpovědět

dobre on..

pivo888
Reklama
Reklama
Nejnovější články