Zpět na » Premier League » Bruno Fernandes se postavil proti Manchesteru United. Nelíbí se mu evropská Superliga

Premier League - Bruno Fernandes se postavil proti Manchesteru United. Nelíbí se mu evropská Superliga

Bruno Fernandes se postavil proti Manchesteru United. Nelíbí se mu evropská Superliga © bleacherreport.com, fotbalportal.cz - Bruno Fernandes

3

Líbilo se

19.04. - Záložník PSG Ander Herrera nebo Bruno Fernandes z Manchesteru United patří mezi první hráče, kteří se otevřeně postavili proti plánům na založení nové evropské Superligy. Mezi odpůrci připravované soutěže, která by podle Herrery ukončila sny fotbalových fanoušků, jsou i Mesut Özil, Dejan Lovren nebo Lukas Podolski.

V neděli večer byly odhaleny plány na novou Superligu, která by změnila podobu fotbalu, jak jej známe a která vyvolala vlnu pobouření mezi odborníky, fanoušky i samotnými hráči.

S účastí v soutěži již souhlasily Manchester United, Arsenal, Liverpool, Manchester City, Tottenham, Chelsea, Juventus, AC Milán, Real Madrid nebo Barcelona.

Paradoxně jedním z prvních hráčů, kteří se veřejně postavili proti nové soutěži, je záložník jednoho z odtržených klubů, Bruno Fernandes, který se tak přidal například k hvězdě PSG Anderu Herrerovi.

Fernandes reagoval slovy “Sny si nelze koupit” na příspěvek křídla Wolves Daniela Podenceho na sociální síti Instagram, který zněl: “Míč, hudba, Sen, Zidanova volej, sólo Kaká, Liverpool v Aténách, Ole v Barceloně, Cris a Seedorf. Existují věci, za které prostě zaplatit nejde.”

Záložník PSG Ander Herrera, jehož klub mezi účastníky není, reagoval slovy: “Zamiloval jsem se do fotbalu, do sportu fanoušků, do snu vidět tým mého srdce bojovat proti těm největším.”

"Pokud tato evropská Superliga vznikne, tyto sny skončily. Sny fanoušků týmů, které nepatří mezi obry, že mohou vyhrát na poli těch největších, skončí.”

“Miluji fotbal a nemohu proto mlčet. Věřím ve vylepšenou Ligu mistrů, ale ne v krádež toho, co lidé vytvořili, což není nic jiného, než nejkrásnější sport na světě.”

Ke kritikům připravované milionářské soutěže se přidal i bývalý záložník Arsenalu Mesut Özil, který napsal: “Děti vyrůstají ve snu, že vyhrají mistrovství světa a Ligu mistrů, ne žádnou Superligu.”

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 20.04. Odpovědět

ač jsem proti superlize tak zrovna ty okamžiky které Bruno vyjmenoval jsou téměř všechny od klubů které v Superlize mají být, takže nikdo by nepřišel o Zidana, Kaká ani nikoho jiného. Naopak to přináší otázku jaké památné chvíle nám připravují ty druhořadé kluby? Já snad pamatuju Monaco Porto ale to je skoro dvacet let zpět

Cornero
Eidur - 20.04. Odpovědět

Já ti nevím, ale není pro zaujatého fandu příjemné vidět, jak třeba Učka rupnou s druhořadým klubem? Pro mě teda určitě. Je potřeba myslet i na hráče, pro které je životním okamžikem nastoupit třeba právě proti ZZ apod.. No a pak se tu ještě můžeme bavit o všech možných restrikcích, jako třeba zákaz přestupů do klubu ze Super ligy a za pár let zbyde co? Jen souboj akademií klubu. No pak tu máme fans, pro nás by to třeba znamenalo, že v ČR nikdy "svůj" klub už neuvidíš.

Eidur

Šanci máš malou i teď. Hlavním viníkem vzniklé situace jsou především samotní hráči, agenti, menší kluby. Stačí se podívat jak se za poslední dobu navýšily mzdy, provize agentům, přestupové částky. Tohle nemohlo trvat donekonečna, jak ukázala pandemie. Proč by nemohl být třeba finálový turnaj finalistů LM a Superligy? Dohoda možná je, jen si musí UEFA sednout ke stolu a zachránit co jde.

FotbalFan

Tahle flaška je už teď prestiž 0. Je to absolutní rozložení hodnot, ideálů, kterým jsme i my všichni tady, každý jeden věřili. Pokud se tahle Superliga stane realitou, je už teď odsouzena k zániku. Z velkolepých, výjimečných zápasů se stanou běžné, obyčejné zápasy mezi přeplacenými loosery, nehledě na nekvalitní týmy, které se tomuto uspali..

AVSuvorov
Eidur - 20.04. Odpovědět

Mně se líbí, že ta kunda Peréz už ani netají to, že je to jen kvůli penězům Smajlík 3

Eidur

Přesně. To je výsměch všem přímo do tváře, co se o fotbal nějakým způsobem zajímají. Smajlík 14

AVSuvorov
Tscar - 19.04. Odpovědět

Za dobu, co sleduju PL byla pro mě nejvíc nezapomenutelná cesta Leicesteru za titulem.
Takže asi tolik můj názor k superlize.

Nicméně, fotbal je prohnilej a hodně se toho musí stát jinak. FIFA a UEFA v tomhle stavu dál nemůžou existovat.

BTW .. Arsenal v superlize? Podle jakýho kriéria se tam dostal?

Tscar
Eidur - 20.04. Odpovědět

Podle majitelů a jejich pozitivnímu přístupu k založení. Smajlík 7

Eidur

Podle mne ptákovina. Sny mnoha nejen fotbalistů, ale i lidí, co milují fotbal by skončily .... Žádná Liga mistrů, žádné MS, žádné ME ??? 12 mužstev by pořád hrálo každý rok mezi sebou ??? Krávovina. Můj názor. Zkuste mi ho vyvrátit, ať vím, na čem jsem .... Smajlík 11

pavelprvni
DeviI - 20.04. Odpovědět

Kéž by to ptákovina byla.....bohužel to vypadá, že se svět posral!

DeviI
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články