Zpět na » Premier League » Manchester United bude škrtat mezi brankáři. Dostanou šanci čeští mladíci?

Premier League - Manchester United bude škrtat mezi brankáři. Dostanou šanci čeští mladíci?

Manchester United bude škrtat mezi brankáři. Dostanou šanci čeští mladíci? © birminghammail.co.uk - David de Gea a Dean Henderson

3

Líbilo se

20.02. - Manchester United je připraven uvolnit v létě prostor v mzdovém rozpočtu snížením počtu brankářů na Old Trafford. Ole Gunnar Solskjaer má momentálně v prvním týmu čtyři gólmany, přestože šanci letos dostali pouze David de Gea a Dean Henderson.

Podle Manchester Evening News chce klub i nadále pokračovat ve snižování mzdového rozpočtu a je si vědom, že až zbytečný přetlak hráčů má na brankářském postu.

Na seznamu prvního týmu jsou totiž kromě de Gey a Hendersona také Sergio Romero a Lee Grant, kteří letos ještě nedostali šanci ve hře. Romero je přitom považován až jako brankářská pětka za mladíkem z akademie Nathanem Bishopem.

A právě Romero by měl odnést přetlak na tomto postu, zvláště když argentinskému brankáři na konci sezóny vyprší smlouva. Red Devils měli už loni v létě možnost poslat Romera na hostování do Evertonu s poplatkem 2 milionů liber, požadovali ale částku blíže k 10 milionům liber.

Očekává se, že stejně jako Romero z klubu odejde v létě i 24letý Joel Pereira, který působí na hostování v Huddersfieldu a Paul Woolston z rezervy, naopak v případě 38letého Leea Granta ještě není rozhodnuto a spíše se počítá s variantou nabídky United na práci v trenérském personálu.

Vzhledem k tomu, že jen de Gea a Henderson pobírají dohromady 400 tisíc liber týdně, United neplánují utrácet peníze za nové brankáře a naopak jsou připraveni dát šanci svých odchovancům.

Na post třetího brankáře by tak měl povýšit Bishop a v záloze má navíc klub i české mladíky Matěje Kováře a Ondřeje Mastného, kteří odvádí skvělou práci v týmu do 23 let.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 21.02. Odpovědět

Jenom samotný David bere cca 350,-/Week, Dean dalších 100,- Romera měli za odvedené služby pustit. Zbytečně mu omezují kariéru Smajlík 11

Kuzma

1. Handerson 2. Romero. Davida prodat

Rudejdablik

Rozhodně bych nechal Romera. Mě osobně se líbí, při pohárových zápasech byl docela dobrý ....

pavelprvni
Banfan - 20.02. Odpovědět

Asi nikdy nepochopím angažování Granta. Naprosto zbytečný golman, kterého opravdu není a nikdy nebylo třeba.

Banfan
Reklama
Reklama
Nejnovější články