Zpět na » Premier League » Mason Greenwood: Edinson Cavani dělá všechno správně. Jeho pohyb je úžasný

Premier League - Mason Greenwood: Edinson Cavani dělá všechno správně. Jeho pohyb je úžasný

Mason Greenwood: Edinson Cavani dělá všechno správně. Jeho pohyb je úžasný © sportsalert.com, fotbalportal.cz - Greenwood chválí Cavaniho

2

Líbilo se

27.01. - Přišel zdarma. Mohl si svobodně zvolit své nové angažmá a vybral si Manchester United. V posledních týdnech to vypadá, že právě zkušený gólový útočník je to, co Red Devils scházelo do skládačky. Edinson Cavani během 18 zápasů stihl 5 gólů. Učí se od něj mladší. Například Mason Greenwood, který na něj pěje chválu.

Góly střílel na Apeninském poloostrově v dresu Palerma a hlavně Neapoli. Poté se v roce 2013 přestěhoval do Paris Saint-Germain. Za francouzský klub odehrál přesně 200 utkání a nasázel 138 přesných zásahů.

Edinson Cavani dosáhl v loňském roce s PSG na finále Ligy mistrů. Jenomže mu končila smlouva a na prodloužení se nedohodl. Byl volný. Mohl si sám vybrat, kde bude hrát. Nakonec zvolil Manchester United. Vypadá to, že to byl ten správný krok.

Zanedlouho oslaví 34. narozeniny, ale stále má v sobě ten zabijácký instinkt klasického hrotového útočníka. Za Rudé ďábly stihl zatím 5 gólů, z toho 4 v Premier League.

Je inspirací pro mladé útočníky v čele s Masonem Greenwoodem. Mohou se od něj učit a také to dělají. Mason Greenwood vzhlíží ke svému slavnému kolegovi.

„Je to stále top útočník. Věci, které dělá, jak se obléká, jak trénuje...všechno dělá jako fotbalista správně.“

„Připomíná mi hodně Juana Matu, který je tady také. A můžu zmínit i Nemanju Matiče. Tito dva jsou také skvělí profesionálové. Vždy je dobré mít ve svém týmu někoho, ke komu můžete vzhlížet.“

„Pro mě je nejúchvatnější jeho pohyb. Nikdy jsem neviděl, aby útočník udělal tolik pohybů. Je možné, že během zápasu udělá například šest nebo sedm stejných náběhů. Udělal to proti Southamptonu. Dělá to každý den na tréninku. Právě z toho dal dva naprosto stejné góly.“

„Je dobré mít v klubu útočníka na té nejvyšší úrovni, od kterého se můžete učit.“

Manchester United dnes hostí na Old Trafford v rámci 20. kola Premier League poslední Sheffield United. Prosadí se proti němu Edinson Cavani?

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články