Zpět na » Premier League » Olivier Giroud zůstane v Chelsea minimálně do léta, i přes potvrzený zájem Juventusu

Olivier Giroud zůstane v Chelsea minimálně do léta, i přes potvrzený zájem Juventusu

Olivier Giroud zůstane v Chelsea minimálně do léta, i přes potvrzený zájem Juventusu © pressfrom.info, fotbalportal.cz - Giroud do Juventusu nepůjde

1

Líbilo se

05.01. - Už když se zdá být odepsaný, znovu ukáže, jak moc dokáže být pro mužstvo prospěšný. Poznává to i Frank Lampard v Chelsea. Oliviera Girouda zkrátka ani v jeho 34 letech není radno podceňovat. Například v Lize mistrů odehrál pouhých 142 minut, ale i tak vstřelil 5 gólů. Zajímá se o něj Juventus. On sám ale říká, že v lednu nikam neodejde.

Zájem Juventusu mu lichotí, to nezastírá. Každopádně odmítl, že by chtěl v lednu odejít. Podle všeho by měl zůstat na Stamford Bridge minimálně do léta. Frank Lampard si přeje francouzského zkušeného útočníka udržet minimálně následujících šest měsíců a vedení Blues mu to splní. Otázkou je, jak dlouho ještě na lavičce Chelsea vydrží.

Giroudova stávající smlouva vyprší v červnu 2021. Neobsahuje žádnou konkrétní klauzuli, na kterou by se mohla Chelsea odvolat, aby ji prodloužila. To využila už loni.

Blues by tak museli se čtyřiatřicetiletým útočníkem museli domluvit na novém kontraktu. Olivier Giroud o své situaci promluvil.

„Ambicí je v této sezóně s Chelsea něco vyhrát. Zbytek kariéry, z krátkodobého hlediska, vidím v Chelsea. Ale víme, že se ve fotbale všechno mění hodně rychle. Z dobrých i špatných důvodů. Chci si zachovat chladnou hlavu a soustředit se pouze na svůj výkon na hřišti.“

„Moje smlouva v Chelsea skončí v červnu, i když mám možnost zůstat ještě rok. Budeme o tom ještě diskutovat.“

O bývalém hráči Arsenalu je známo, že se se svou rodinou usadil v Londýně. Nemíní se nikam stěhovat. Každopádně přitahuje zájem Juventusu. V lednu 2020 málem odešel do Interu Milán.

Andrea Pirlo, lodivod Staré dámy, potvrdil zájem o Girouda. Nejnověji by měl být ale hlavním cílem Juventusu zkušený Fabio Quagliarella ze Sampdorie Janov.

„Giroud by se nám hodil. Už jsme s klubem diskutovali o tom, co chceme na přestupovém trhu udělat. Jestli budou nějaké příležitosti. Možná budeme chtít útočníka, kterého bychom mohli použít při rotaci hráčů.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články