Zpět na » Premier League » Patrice Evra: Fanoušci Arsenalu už mají Granita Xhaky plné zuby

Patrice Evra: Fanoušci Arsenalu už mají Granita Xhaky plné zuby

Patrice Evra: Fanoušci Arsenalu už mají Granita Xhaky plné zuby © goal.com -

1

Líbilo se

17.12. - Arsenal se v letošní sezóně neuvěřitelně trápí. Zatímco na evropské scéně neztratil ani bod a ze své skupiny B v Evropské lize UEFA s přehledem postoupil do vyřazovací fáze, v domácí soutěži je to pravý opak. Legendární Patrice Evra se navíc opřel do Granita Xhaky a podělil se i o zajímavý příběh, jak Thierry Henry odmítl sledovat utkání Gunners, když kapitánskou pásku nosil právě švýcarský záložník.

Arsenal naposledy remizoval v domácím utkání (1:1) proti Southamptonu, který v letošním ročníku podává výborné a stabilní výkony.

Svěřencům Mikela Artety patří až 15. příčka a momentálně jsou blíže k pásmu sestupu, než k příčkám zaručující účast v evropských soutěžích.

Arsenal v lize nevyhrál pošesté za sebou, naposledy se z vítězství radoval v 7. kole, kdy uspěl na Old Trafford (1:0).

Od té doby se ale výsledky v domácí lize jen zhoršují, připomeňme například prohru v North London derby (2:0) nebo domácí zaváhání s Burnley (1:0).

Frustraci ze špatných výsledků lze vyčíst i z vysokého počtu červených karet (3) z posledních pěti ligových zápasů.

Granit Xhaka

Jedním z nejvíce kritizovaných hráčů je zejména bývalý kapitán Granit Xhaka.

Ten v nedělním utkání proti Burnley obdržel zcela zbytečnou červenou kartu a oslabil svůj tým, který zápas nezvládl.

„Myslím, že to souvisí s tím, kolik snahy a energie vkládá do zápasů, ale to není omluva. Určitě uzná svoji chybu," konstatoval Arteta.

Granit Xhaka vs Burnley

Svůj názor na švýcarského záložníka vyjádřil také Patrice Evra, který přidal i zajímavou historku s Thierrym Henrym, jednou z největších osobností londýnského celku.

„Jednoho dne mě Thierry Henry pozval k sobě domů, abychom společně sledovali zápas Arsenalu. Zapnul televizi a první věc, kterou jsme viděli na obrazovce bylo, jak Xhaka vedl svůj tým s kapitánskou páskou. Henry zápas okamžitě vypnul.“

„Zeptal jsem se, co se stalo,“ popisoval situaci Patrice Evra, který významnou část své kariéry strávil v Manchesteru United.

„Odpověděl, že nemůže sledovat, jak kapitána jeho klubu dělá tento hráč. Zápas jsme nakonec opravdu nesledovali. Říká to všechno o tom, co si legenda tohoto klubu o Xhakovi myslí.“

GX

„Švýcarský záložník však pije krev více fanouškům a myslím si, že ho už mají všichni plné zuby."

„Špatnou zprávou pro fanoušky je, že má kontrakt až do roku 2023,” zakončil Evra pro Sky Sports.

Xhaka přišel na Emirates Stadium v létě 2016 z Mönchengladbachu a koncem září 2019 byl jmenován novým kapitánem týmu, páska mu ovšem vydržela pouze pár týdnů.

Koncem října hostil Arsenal jiný londýnský tým Crystal Palace a Xhaka byl po hodině stažen ze hry.

Střídání nesl těžce a vyprovázel ho pískot vlastních fanoušků, samotný fotbalista na to zareagoval tím, že si vztekle vysvlékl dres a zahodil kapitánskou pásku.

Za svůj čin se později omluvil, kapitánská pásku mu ovšem byla odebrána a funkci převzal Piérre-Emerick Aubameyang.

Granit Xhaka vs Crystal Palace

Gabriela Průšová / sportbible.com

Nejnovější články