Zpět na » Premier League » Mark Schwarzer, bývalý gólman Blues, říká: Petr Čech byl před startem sezóny nejlepším brankářem Chelsea

Mark Schwarzer, bývalý gólman Blues, říká: Petr Čech byl před startem sezóny nejlepším brankářem Chelsea

Mark Schwarzer, bývalý gólman Blues, říká: Petr Čech byl před startem sezóny nejlepším brankářem Chelsea © metro.co.uk, fotbalportal.cz - Schwarzer a Čech

2

Líbilo se

28.10. - Minulý týden přinesla šok informace o tom, že Petr Čech je znovu napsán na soupisce Chelsea pro Premier League. Je tam sice jako záložní gólman, ale zároveň to o něčem vypovídá, když jsou na Stamford Bridge nuceni dopsat na soupisku hráče, který již ukončil hráčskou kariéru. Mark Schwarzer, bývalý brankář Blues, ale přináší jasné svědectví.

Během minulého týdne byl Petr Čech dopsán na soupisku Chelsea pro Premier League, která čítá 25 jmen. Frank Lampard o jeho možném znovuzapojení do hry mluvil už před nedávnem. Legendární český brankář s týmem už nějaký ten pátek trénuje a údajně je v dobré formě.

Chelsea měla s gólmany problémy. Kepa Arrizabalaga, nejdražší brankář na světě, kupil jednu minelu za druhou. Zkušený Willy Caballero také nebyl nejjistější. I proto si během září londýnský klub pořídil Édouarda Mendyho z Rennes. Ten se krátce po svém příchodu zranil. Už je naštěstí zpět v brance.

Mark Schwarzer je bývalým Čechovým brankářským parťákem z Chelsea. Říká, že před příchodem Mendyho byl Petr Čech nejlepším gólmanem Blues.

„Jak jsem to viděl já, Petr Čech byl lepší než ostatní brankáři Chelsea. Ale to bylo předtím, než přišel do klubu Mendy. Předváděl na tréninku nejlepší výkony."

„Je dostatečně silný a fit na to, aby stále mohl v Premier League chytat. Už ho nelimitují žádná zranění. Žádné problémy s kotníkem, s lýtkem...teď dokopne dokonce dál než na konci kariéry."

Zatím to ovšem nevypadá, že by jej Frank Lampard poslal na hřiště. Jasnou jedničkou je nyní Édouard Mendy. Ale stát se může cokoliv.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články