Zpět na » Premier League » Tomáš Souček prožil nešťastný večer a vstřelil si vlastní gól. Měl ale platit?

Premier League - Tomáš Souček prožil nešťastný večer a vstřelil si vlastní gól. Měl ale platit?

Tomáš Souček prožil nešťastný večer a vstřelil si vlastní gól. Měl ale platit? © thestar.com, fotbalportal.cz - Tomáš Souček v souboji s Kanem

0

24.06. - VIDEO Včerejší londýnské derby mezi Tottenhamem a West Hamem nakonec ovládli domácí Spurs, kteří vyhráli 2:0. Do statistik se zapsal i český záložník Tomáš Souček. Bohužel pro něj tím nejhorším možným způsobem. V 64. minutě si vstřelil nešťastný vlastní gól, když k němu nečekaně propadl míč po rohovém kopu a od jeho lýtka se odrazil do brány. Byl to rozhodující moment utkání.

Dlouho to vypadalo, že ani ve druhém úterním ligovém zápase Premier League gól nepadne. Tottenham měl více střeleckých příležitostí, ale branka nepřicházela. Nakonec Kohoutům „pomohl“ Tomáš Souček.

Rozhodující okamžik přišel v 64. minutě. Po rohovém kopu propadl míč po teči Davinsona Sáncheze až k Tomáši Součkovi. Bylo to pro něj velmi nečekané a při snaze odvrátit balon pryč se od jeho pravého lýtka odrazil do vlastní brány.

Tomáš Souček padl na zem a byl očividně velmi zklamaný. Možná dokonce čekal, že jej David Moyes hned vystřídá. Nestalo se. Na hřišti vydržel celých devadesát minut.

Pojistku pak v 82. minutě přidal Harry Kane. Tottenham vyhrál 2:0. West Ham je na sedmnáctém místě a před osmnáctým Bournemouthem už je jen díky lepšímu skóre.

Jenomže po zápase se řešilo, zda měl vlastní gól vůbec platit. Celou situaci v utkání zkoumal VAR. Šlo především o dotek Davinsona Sáncheze. Podle zpomalených záběrů se mu míč otřel o ruku a pak dopadl na Součkovu nohu.

ddh(zdroj: skysports.com)

David Moyes nemohl uvěřit tomu, že byla branka uznána.

„Nemůžu uvěřit, že tohle bylo uznáno jako gól. Pravidla jsou taková, že jakákoliv hra rukou, která vede ke vstřelení branky, je nepřípustná. Je to tak? Proč bylo uznáno? Kdo byl dnes večer u VAR? Podle mě by měl být vystřídán. Vím to. Není dost dobrý.“

„Je to pravidlo. Nemyslím si, že to zvlášť dobré pravidlo, ale je to pravidlo. Proč to dnes večer neplatilo? Nemůžu tomu uvěřit.“

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.