Zpět na » Premier League » Přes léto se enormně sníží výdaje na přestupy, předpovídá někdejší sportovní ředitel Liverpoolu

Přes léto se enormně sníží výdaje na přestupy, předpovídá někdejší sportovní ředitel Liverpoolu

Přes léto se enormně sníží výdaje na přestupy, předpovídá někdejší sportovní ředitel Liverpoolu © HITC - Damien Comolli

0

Líbilo se

21.04. - Ve fotbalovém zákulisí se vyzná. Osm let dělal skauta pro Arsenal, jako sportovní ředitel potom působil v Saint-Étienne, Tottenhamu či Liverpoolu. 47letý Damien Comolli, který před pár měsíci skončil ve vedení tureckého Fenerbahce, se v rozhovoru pro Sky Sports rozpovídal o dopadech koronavirové pandemie na přestupovou politiku klubů.

Rodák z francouzského Béziers se za léta praxe podílel na několika zajímavých transferech. Pro londýnské kanonýry našel Kola Tourého a Gäela Clichyho, u severolondýnského konkurenta z White Hart Lane stál za příchodem Luky Modriće a v Liverpoolu upekl přestup Luise Suáreze.

Nedávno jsem se bavil s jedním agentem. Říkal mi, že letos už budou schopny utrácet jen tři kluby z celé Premier League. Těžko říci, zda je to pravda, ale když vám něco podobného poví takovýto člověk, většinou se to potom vyplní,” začal Comolli.

Na trhu bude jen opravdu malá aktivita. Nejspíše uvidíme hráčské výměny, možná hostování. Určitě se však razantně sníží přestupní částky a celkově aktivita na poli placených přesunů.

Čím déle bude tato krize pokračovat, tím více klubů se dostane do finančně tíživé situace. Nejhorší je zajistit platové ohodnocení fotbalistů a zmíněné výdaje na přestupy.”

Comolli se krom ekonomické stránky věci rovněž vyjádřil k dohrání pozastavené sezóny. Podle něj by zbývající zápasy klidně mohly proběhnout bez diváků, které televizní fotbal přivede v této nelehké době na jiné myšlenky.

Po světě jsou miliony fanoušků, kteří nemohou jít stadion, ale budou rádi, když je něco trochu rozptýlí od problémů spojených s koronavirem. Osobně bych se nedivil, kdyby se před prázdnými tribunami hrálo do konce kalendářního roku.

Otázkou je, co se nyní honí hlavou Danielovi Levymu, sportovnímu řediteli Tottenhamu. Spurs totiž stále splácejí dluh jednoho biliónu liber za nový stadion, bez peněz z televizních práv ovšem zanedlouho nebudou mít odkud brát.

Vzpomeňte si na Arsenal po výstavbě Emirates Stadium. Také nemohli utrácet. Fanoušci to prostě musí pochopit. Pokud se Tottenhamu nebude dařit v Lize mistrů nebo Premier League, musí být hodně obezřetní,” varoval Comolli svého bývalého zaměstnavatele.

Vojtech Olšr / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články