Zpět na » Premier League » Brazilská naděje připustila, že by v budoucnosti mohla reprezentovat Itálii

Brazilská naděje připustila, že by v budoucnosti mohla reprezentovat Itálii

Brazilská naděje připustila, že by v budoucnosti mohla reprezentovat Itálii © arsenal.com - Gabriel Martinelli

0

Líbilo se

16.01. - Ještě před nedávnem znal jméno Gabriel Martinelli jen málokterý fotbalový nadšenec. Mezi smetánku nejpopulárnějšího sportu na světě teenagera vystřelil až letní přesun do Arsenalu. Ten se mu zatím nadmíru vydařil a kolem talentovaného útočníka se už začínají točit spekulace spojené s reprezentačním dresem. Martinelli by totiž teoreticky mohl nastupovat také za italský národní tým.

Narodil se ve městě Guarulhos, které je součástí metropolitní oblasti São Paula. Od devíti let nastupoval za futsalovou odnož slavného tamního klubu Corinthians, zanedlouho se však přeorientoval na travnatý povrch. Neuspěl na zkouškách v Manchesteru United ani Barceloně a svůj první profesionální kontrakt podepsal až v brazilském čtvrtoligovém Ituanu.

Premiéru na seniorské úrovni si odbyl již v šestnácti letech a devíti měsících. Ačkoliv se v mladém věku odhodlal udělat krok zpátky, evidentně očekával, že budou následovat další dva kroky vpřed. V červenci loňského roku se totiž ozval Arsenal a pohádkový přestup o hodnotě necelých sedmi miliónů eur byl na světě.

Stále teprve osmnáctiletý ofenzivní univerzál je letos pro londýnský klub důležitý zejména v pohárových soutěžích. Třikrát se trefil v Evropské lize a ještě o gól víc zaznamenal na polích EFL Cupu. Na začátku prosince si připsal svou zatím jedinou ligovou trefu do sítě West Hamu.

O jeho talentu se po minulé sezóně vědělo. Vždyť kouč Tite Martinelliho dokonce pozval na tréninkový kemp brazilské reprezentace před turnajem Copa América. Mladík se už tehdy směle odfotil s hvězdným Neymarem, jeho pravý potenciál však světu otevřelo právě následné stěhování na ostrovy.

A zdá se, že brazilský nároďák to se zajištěním Martinelliho služeb nebude mít až tak jednoduché. „Zatím není nic rozhodnuto. Z Brazílie jsem ještě neobdržel pozvánku do A-týmu,” prohlásil v rozhovoru fotbalista, který disponuje skrze svého otce také italským pasem.

Jsem Brazilec a samozřejmě je mým snem zahrát si za Selecao, ale mohu nastoupit také za Itálii,” pokračoval. Dodnes zůstává jediným reprezentačním zápisem talentovaného hráče přátelský duel za jihoamerický výběr do 23 let.

Těžko říci, zda se jednalo o upřímná slova, nebo jen mírné pošťouchnutí vedení fotbalových kanárků. Martinellimu sice je pouhých osmnáct let, pozvánka z kteréhokoliv ze dvou táborů by však mohla hrát významnou roli v budoucnosti slibně se rozvíjejícího forvarda.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články