Zpět na » Premier League » Arsenal stupňuje hon na Jeromeho Boatenga. O kolik si Bayern Mnichov řekl?

Arsenal stupňuje hon na Jeromeho Boatenga. O kolik si Bayern Mnichov řekl?

Arsenal stupňuje hon na Jeromeho Boatenga. O kolik si Bayern Mnichov řekl? © sportbuzzer.de - Jerome Boateng

2

Líbilo se

05.01. - Arsenal má zdá se stále větší zájem o obránce Bayernu Mnichov Jeromeho Boatenga a podle informací televizní stanice Sky Germany se dotazoval bavorského velkoklubu na hráčovu cenu, možnost hostování a mzdu. Jednatřicetiletý německý obránce chce během ledna opustit Bayern Mnichov.

O zájmu Arsenalu o Jeromeho Boatenga se spekulovalo už několik dní, ale až nyní londýnský velkoklub oficiálně kontaktoval bavorský velkoklub s dotazem na hráčovu dostupnost.

Bayern by údajně byl ochoten nechat středního obránce odejít za přibližně 12,8 milionu liber (15 milionů eur) poté, co Boateng vypadl ze základní sestavy, kde dostávají přednost Niklas Süle a Lucas Hernandez.

Bývalý německý reprezentant odehrál za Bayern více než 300 utkání a pyšní se sedmi po sobě jdoucími tituly v Bundeslize a vítězstvím v Lize mistrů v roce 2013.

Arsenal sice neměl v plánu přivádět během ledna nové posily do obrany, zvláště kvůli tomu, že v létě do klubu přijde z hostování v St. Etienne nadějný stoper William Saliba, ale zranění Caluma Chamberse, jenž bude mimo hru až devět měsíců, donutilo manažera Mikela Artetu změnit plány.

Problémem navíc může být hrozba z porušení pravidel finanční fair play, Arsenal totiž během léta přivedl nové posily za téměř 150 milionů liber, které ale nevyvážil prodeji hráčů.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články