Zpět na » Premier League » Liverpool deklasoval Leicester a navýšil náskok na čele, Chelsea na vítězství v derby nenavázala

Premier League - Liverpool deklasoval Leicester a navýšil náskok na čele, Chelsea na vítězství v derby nenavázala

Liverpool deklasoval Leicester a navýšil náskok na čele, Chelsea na vítězství v derby nenavázala © twitter.com/LFC - Alexander Arnold vstřelil gól, dvakrát asistoval a vybojoval penaltu

1

26.12. - REVIEW Liverpool pokračuje v dominantní jízdě soutěží. Svěřenci trenéra Kloppa deklasovali druhý Leicester na jeho vlastním stadiónu 4:0 a v čele soutěže si vybudovali už třináctibodový náskok. Na vítězství v derby nenavázali The Blues, kteří na Stamford Bridge podlehli Southamptonu 0:2.

Leicester - Liverpool 0:4

Branky: 31. Firmino, 71. Milner (pen.), 75. Firmino, 78. Alexander-Arnold

Leicester City: Schmeichel (C) - R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell - Ndidi - H. Barnes (58. Albrighton), Praet (72. Ayoze Pérez), Tielemans, Maddison (76. Choudhury) - Vardy

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson - Keïta (70. Milner), J. Henderson (C) (82. Lallana), Wijnaldum - M. Salah (70. Origi), Firmino, Mané

Souboj druhého celku s lídrem tabulky začal pěkně zostra. Už ve druhé minutě se totiž v obrovské šanci ocitl Mané, jenže nenatočil se k balónu ideálně, levačkou vysoko přestřelil. Do další příležitosti se hnal po nepovedením rohu soupeře Salah, jenž udělal kličku vyběhnuvšímu Schmeichelovi, z velkého úhlu ale bránu netrefil.

Prvního gólu se diváci na King Power Stadium dočkali po uplynutí půl hodiny hry a radovala se divácká menšina na stadiónu, neboť do vedení se dostali hosté. Rohovému kopu se Leicester ještě ubránil, avšak akce pokračovala a do pokutového území vyslal skvělý centr Alexander-Arnold. Na míč si naběhl Roberto Firmino, Brazilec z bezprostřední blízkosti s přehledem propálil brankáře.

Roberto Firmino proti Leicesteru vstřelil dva góly (zdroj: goal.com)

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo, až do 70. minuty, kdy rukou zahrál v pokutovém území stoper Söyüncü. Exekuci vzal na sebe James Milner, jenž zkušeně poslal gólmana na opačnou a poslal The Reds do dvoubrankového vedení.

Uběhly čtyři minuty, když se změnilo skóre znovu a opět to bylo na straně hostů. Přízemní pas Alexandera-Arnolda si zpracoval Roberto Firmino, který posléze pověsil míč nechytatelně do pravého horního rohu.

Fantastickou desetiminutovku Liverpoolu završil velmi produktivní bek Alexander-Arnold. Mladý Angličan přidal ke dvěma asistencím i gól, po nahrávce od Maného poslal z hranice šestnáctky balón ke vzdálenější tyči, Schmeichel se natahoval marně.

Svěřenci kouče Kloppa proměnili souboj prvního s druhým v jasnou záležitost. Liverpool byl lepší ve všech ohledech a díky vítězství 4:0 si vytvořil na čele Premier League už třináctibodový náskok.

Chelsea - Southampton 0:2

Branky: 31. Obafemi, 73. Redmond

Chelsea FC: Arrizabalaga - Rüdiger, K. Zouma (46. Mount), Tomori - Azpilicueta (C), Kanté, Jorginho, Emerson - Willian (84. Pedro), Hudson-Odoi (67. Pulisic) - T. Abraham

Southampton FC: A. McCarthy - Soares, Bednarek, J. Stephens, Bertrand - Armstrong (86. Romeu), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond - Adams (80. Boufal), Obafemi (69. Ings)

Chelsea měla na co navazovat, když po nepovedených výkonech porazila v městském derby Tottenham na jeho vlastním stadiónu 2:0 a udržela se tím pádem na čtvrté příčce tabulky.

Jenže proti Svatým se hrál úplně jiný duel. Southampton po většinu zápasu bránil a The Blues nedokázali najít mezírku v defenzivě soupeře. Tu naopak našli hosté. Po půl hodině utkání Höjbjerg vybojoval balón, posunul ho na Obafemiho, který si navedl míč až do vápna a levačkou poslal míč nechytatelně do levého horního rohu.

Vítězství Southamptonu pojistil Nathan Redmond (zdroj: skysports.com)

Svěřenci kouče Lamparda mohli rychle vyrovnat, jenže tečovaný centr z rohového kopu Azpilicuetou dokázal McCarthy konečky prstů vytěsnit mimo tři tyče.

Krátce po zahájení druhé půle měl na noze srovnání Tammy Abraham, z úhlu však napálil kulatý nesmysl pouze do boční sítě. Šanci měl i Southampton, to když rychlý brejk zakončoval Redmond, na Kepu ovšem nevyzrál.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 73. minutě. Kanté ukopl balón Armstrongovi nešťastně přímo do běhu protihráči Redmondovi, jenž v rychlosti dokázal míč lobnout přes padajícího gólmana a pojistil tak velmi cenné vítězství Svatých.

Chelsea se ještě snažila s nepříznivým vývojem něco udělat, avšak na pevnou obranu protivníka nevyzrála. Po prohře 0:2 si opět zavařila v boji o místenku do příštího ročníku Ligy mistrů, na Tottenham i Sheffield United má už jen tříbodový náskok.