Zpět na » Premier League » Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila

Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila

Čínská televize neodvysílala zápas Arsenalu s Manchesterem City. Kvůli komentářům Mesuta Özila © skysports.com, fotbalportal.cz - Mesut Özil

1

Líbilo se

15.12. - Čínská státní televize stáhla z vysílání naplánovaný šlágr Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem City kvůli komentářům záložníka Kanonýrů Mesuta Özila. Özil v pátek na Twitteru a Instagramu zveřejnil zprávu, ve které kritizoval Čínu za persekuce vůči ujgurským muslimům, od čehož se Arsenal následně pokusil distancovat.

The Global Times, čínský národní deník v anglickém jazyce v neděli informoval, že zápas mezi Manchesterem City a Arsenalem nebude vysílán, protože Özilovy komentáře pobouřily a zklamaly čínské fanoušky.

Özil, který je praktikující muslimem tureckého původu, ve svých zprávách otevřeně kritizoval čínskou vládu za persekuce ujgurských muslimů, což Čína striktně odmítá.

Organizace spojených národů a skupiny pro lidská práva odhadují, že jeden až dva miliony lidí, většinou ujgurských muslimů, byly drženy v tvrdých podmínkách převýchovných táborů v oblasti Sin-ťiang.

Přestože Arsenal se v sobotu snažil distancovat od Özilových komentářů s tím, že obsah, který zveřejnil, je osobním názorem pouze samotného hráče, rozhodla se státní televize CCTV stáhnout jeho zápas z vysílání.

Místo toho byl na stanici CCTV 5 odvysílán zápas mezi Tottenhamem Hotspur a Wolves, který začínal ve stejný čas.

Pokud se Čína rozhodne dlouhodobě nevysílat zápasy Arsenalu, může londýnský klub toho rozhodnutí stát výrazné finanční ztráty kvůli jeho obchodním zájmům v Číně, včetně sponzoringu ze strany řetězce restaurací.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články