Zpět na » Premier League » Mourinha dostihlo prohlášení z minulosti: Tottenham bych nikdy netrénoval

Premier League - Mourinha dostihlo prohlášení z minulosti: Tottenham bych nikdy netrénoval

Mourinha dostihlo prohlášení z minulosti: Tottenham bych nikdy netrénoval © dailymail.co.uk - Mourinha dostihla věta z minulosti

1

Líbilo se

22.11. - Vedení Tottenhamu kvůli špatným výsledkům odvolalo z pozice hlavního trenéra Mauricia Pochettina a hend následující den oznámilo muže, jenž Tottenham převezme. Stal se jím portugalský kouč José Mourinho. Oznámení nejspíše zaskočilo hlavně fanoušky Chelsea, právě v době působení u The Blues totiž Mourinho prohlásil, že by na lavičku Spurs nikdy neusedl.

Některé věty se Mourinhovi vracejí jako bumerang. Před finále Ligového poháru mezi Chelsea a Spurs v roce 2015 dostal Portugalec otázku, zda po jeho prvním konci u The Blues v roce 2007 dostal příležitost trénovat Tottenham.

Odpověď zněla jasně. Nemohl jsem dva roky trénovat v Anglii, taková byla s Chelsea dohoda. Tottenham se sice pokusil nabídnout kompenzaci za její porušení, ale já bych Tottenham nikdy trénovat nemohl. Na to až příliš miluju fanoušky Chelsea!

Píše se rok 2019 a José Mourinho přebírá otěže v Tottenhamu, v týmu, který by za žádných okolností nikdy netrénoval. Své rozhodnutí se The Special One pokusil obhájit na první tiskové konferenci u Spurs, kde řekl, že tuto větu prohlásil ještě předtím, než byl podruhé z Chelsea vyhozen.

Všechny různá média, a nejen ty bulvární, do Mourinha začala rýpat ještě ten den, kdy do Spurs přestoupil. Očekávají Sona na levém obránci, Kane by se zase mohl přesunout na defenzivního záložníka.

José Mourinho už s novým týmem absolvoval i první trénink (zdroj: telegraph.co.uk)

Každopádně úspěchy portugalskému strátegovi upřít nelze. Kam přišel, tam vítězil, tedy alespoň to tak platilo první sezónu, ty další už tak slavné nebyly. S Chelsea dokázal třikrát ovládnout Premier League, tuzemskou soutěž pak ovládl i v Portugalsku, Španělsku a Itálii. Na kontě má dva tituly z Ligy mistrů, a to s Portem a Interem.

Podle prvních zpráv už si Mourinho vyhlédl do nového kádru dvě posily, s nimiž v minulosti měl možnost pracovat. Zrealizovat se pokusí návrat Garetha Balea a rovněž má zálusk na Nemanju Matiče, který se po přestupu do Manchesteru United herně trápí.

Milan Huppert / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 23.11. Odpovědět

Nic netrvá věčně. Ani láska k fanouškům Chelsea. Smajlík 1

peeko83
Kuzma - 22.11. Odpovědět

Matiči sbal si věci a šup do Londýna. José už čeká ... Smajlík 2

Kuzma

Mour je namyšlená tlama Smajlík 11

pavelprvni
Reklama
Reklama
Nejnovější články