Zpět na » Premier League » Nemanja Matič je frustrovaný svou rolí pod Ole Gunnarem Solskjarem

Premier League - Nemanja Matič je frustrovaný svou rolí pod Ole Gunnarem Solskjarem

Nemanja Matič je frustrovaný svou rolí pod Ole Gunnarem Solskjarem © skysports.com, fotbalportal.cz - Nemanja Matič

4

Líbilo se

16.09. - Upadl v nemilost. Pod José Mourinhem patřil mezi nepostradatelné členy základní sestavy Manchesteru United. Jenomže s příchodem Ole Gunnara Solskjaera se jeho role podstatně změnila. Nemanja Matič už nemá tak velké herní vytížení. Proti Leicesteru nastoupil poprvé v základní sestavě. Připouští, že čas na lavičce náhradníků je pro něj velmi frustrující.

Třicetiletý srbský záložník přišel na Old Trafford v roce 2017 z Chelsea za 40 miliónů liber. Pod José Mourinhem si užíval spoustu herního času. Jenomže Ole Gunnar Solskjaer vsází na jiné vyvolené. V sobotu proti Leicesteru ale nastoupil Nemanja Matič v základní sestavě, protože norský kouč postrádá zraněného Paula Pogbu.

Nemanja Matič odehrál 67 minut a pomohl k výhře 1:0. Předvedl průměrný výkon. Ole Gunnar Solskjaer volí ve středu zálohy nejčastěji Paula Pogbu a Scotta McTominaye.

„Samozřejmě, že to bylo pro mě frustrující. Chci hrát. Vždy dávám týmu maximum.“

„Trenér je tím, kdo vybírá sestavu. Když jste jen na lavičce náhradníků, nemůžete být šťastní. Ale snažím se ho přesvědčit, aby změnil názor a vybral mě. Chci být na hřišti.“

„Sezóna je dlouhá. Jak jste mohli vidět, proti Leicesteru jsem hrál a ten zápas jsme vyhráli.“

„Jsem šťastný, takže uvidíme, jak se kouč v budoucnu bude rozhodovat. Jsem připraven. Během posledních 10 let hraju na té nejvyšší úrovni. V každém zápase se snažím dělat maximum pro to, abych pomohl týmu. Myslím si, že jsem týmový hráč a mohu hodně pomoci.“

Na Manchester United nyní čeká úvodní vystoupení v Evropské lize. Ve čtvrtek na svém stadionu přivítá kazašskou Astanu. Bude v sestavě domácích Nemanja Matič?

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články