Zpět na » Premier League » Matić se naváží do Solskjaera. Jestli nevyhraje titul, měl by za to nést odpovědnost

Premier League - Matić se naváží do Solskjaera. Jestli nevyhraje titul, měl by za to nést odpovědnost

Matić se naváží do Solskjaera. Jestli nevyhraje titul, měl by za to nést odpovědnost © express.co.uk - Matić a Solskjaer

2

Líbilo se

05.09. - Docela odvážná prohlášení pustil do médií srbský záložník Nemanja Matić. Ten od začátku sezóny nedostává od manažera Solskjaera v sestavě Manchesteru United příliš možností si zahrát. Rudým ďáblů nevyšel vstup zcela podle představ a Matić volá po tom, aby norský kouč nesl odpovědnost, pokud se nepodaří získat titul.

Loni Nemanja Matić za Manchester United odehrál 28 ligových zápasů, rok předtím 36 a stejně tak v předchozím angažmá v dresu Chelsea nikdy neklesl pod 33 startů za sezónu.

Jenže letos pro něj ligový ročník začal neobvykle. Naskočil v úvodních čtyřech kolech jen na 22 minut. Ve fotbale už se pohubuji dlouho, za posledních deset let jsem hrál skoro všechny zápasy v klubech, kterými jsem prošel. Abyste se ale na hřiště dostal, musíte přijmout i roli na střídačce. Stejně jako já teď," uvedl Matić.

Nicméně tuto roli asi Matić nekouše úplně dobře. První dva nebo tři zápasy vybral Solskjaer mužstvo beze mě. Pracuji nejtvrději, jak dovedu. Záleží na mě, abych mu ukázal, že se mýlil, aby mě vrátil zpět tam, kam patřím."

Ačkoliv vysvětlil, že se Soslkjaerem je vše v pohodě, z jeho slov by se dalo vycítit i trochu něco jiného.

Nemám s ním žádný problém. Jen jsem mu řekl, že s ním nesouhlasím, ale že to je on, kdo vybírá sestavu. Nicméně každý trenér by měl vybírat mužstvo, které bude bojovat o titul. A pokud ho nezíská, měl by za to nést odpovědnost."

Nyní čekají na srbského středopolaře dva kvalifikační souboje o postup na EURO 2020 proti Portugalsku a Lucembursku. I na základě výkonů v nich může ovlivnit mínění norského manažera, jestli na něj bude spoléhat v příštím ligovém zápase proti Leicesteru.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články