Zpět na » Premier League » Fabinho o těžkých začátcích v Premier League: Výhra nad Manchesterem United byla pro mě bodem zlomu

Premier League - Fabinho o těžkých začátcích v Premier League: Výhra nad Manchesterem United byla pro mě bodem zlomu

Fabinho o těžkých začátcích v Premier League: Výhra nad Manchesterem United byla pro mě bodem zlomu © skysports.com, fotbalportal.cz - Fabinho

1

Líbilo se

01.06. - Do Liverpoolu přišel v květnu 2018 z Monaka. Na svůj první soutěžní start v dresu Reds si ale musel počkat až do konce září. Postupně si zvykal na tempo Premier League. Potřeboval zvýšit sebedůvěru. Ten správný impuls přišel ve velkém zápase proti Manchesteru United. Fabinho pomohl k výhře svého mužstva a říká, že tento duel byl oním pověstným bodem zlomu.

Za pětadvacetiletého Brazilce Liverpool poslal do knížecího klubu 43,7 miliónu liber. Svůj soutěžní debut si odbyl v novém klubu až na konci září. To bylo v Ligovém poháru proti Chelsea. Reds tehdy prohráli 1:2.

V Premier League nastoupil Fabinho dokonce až 20. října na 21 minut proti Huddersfieldu. Byl u výhry 0:1. O týden později proti Cardiffu už byl v základní sestavě. Postupně se prosazoval více a více. Nakonec odehrál 28 ligových utkání, z toho jednadvacetkrát figuroval v základní jedenáctce.

Vstřelil jeden gól a na dva další přihrál. To ovšem nejsou jeho hlavní úkoly. Brazilský záložník má především „čistit“ střed pole a zastavovat protiútoky soupeře. Je také spojkou mezi obranou a ofenzivou.

Sám říká, že začátky v Premier League pro něj byly velmi obtížné. Potřeboval získat větší sebedůvěru a sebevědomí. Fabinho uvedl, že tím pravým bodem zlomu pro něj bylo prosincové utkání proti Manchesteru United. Tehdy Liverpool zvítězil 3:1 a José Mourinho byl odvolán.

Fabinho se od té doby vyvinul v jednoho z nejvlivnějších hráčů Reds. Důležitou roli by měl hrát i v dnešním finále Ligy mistrů proti Tottenhamu.

„Věděl jsem, že to bude obtížné a že budou chvíle, kdy budu mimo tým. Ale nikdy jsem nezapochyboval o tom, že jsem se rozhodl správně.“

„Ne každý hráč přestoupí do nového týmu a okamžitě se dostane přímo do základní sestavy. To byl i můj případ.“

„Všichni mi říkali, že takto zkrátka náš kouč pracuje. Nové hráči nejsou automaticky hozeni do prvního týmu.“

„Co se týče přizpůsobení, byla to spousta tvrdé práce a hodně přípravy.“

„Obzvláště dva zápasy mě zaujaly. Utkání proti Arsenalu. Tam jsem opravdu pochopil, jaké tempo Premier League má. Také to, jak moc jsou důležité detaily. A z hlediska vybudování sebedůvěry to byl zápas proti Manchesteru United.“

„Pokud jde o duel proti Manchesteru United, tak to byl jeden z nejlepších v sezóně. Podařilo se mi přihrát na gól. Dokázal jsem držet tempo a zvládal jsem i rychlostně. Myslím, že jsme byli mnohem lepší než Manchester United.“

Z celkového pohledu je Fabinho se sezónou nadmíru spokojený. Adaptoval se na Premier League a přesně zapadá do Kloppova týmu. V sobotu večer bude chtít pozvednout ušatý pohár.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
seroli - 06.06. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

seroli
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články