Zpět na » Premier League » 7 nových pravidel pro Premier League v sezóně 2019/2020. Budou prospěšná?

Premier League - 7 nových pravidel pro Premier League v sezóně 2019/2020. Budou prospěšná?

7 nových pravidel pro Premier League v sezóně 2019/2020. Budou prospěšná? © fourfourtwo.com, fotbalportal.cz - Nová pravidla v PL

2

Líbilo se

23.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zatím ještě ani neznáme posledního účastníka nového ročníku Premier League, ale bylo by dobré podívat se na změnu některých pravidel, která budou mít od nové sezóny jiné znění. Samozřejmě největší novinkou je zavedení VAR. Pojďme se podívat na sedm nových pravidel, která toho mohou hodně ovlivnit.

Pravidlo 1 - Střídání

Aby se omezila ztráta času, hráči budou muset opustit hřiště v nejbližším bodě.

Touha snížit zjevnou ztrátu času je pochopitelná. Hráči si zvykli na to, že krátce před svým střídáním, zejména v závěru zápasu, odběhnou až do nejzazšího bodu hřiště a poté začne jejich pomalá procházka ke středu, přičemž jej často doprovází domlouvající hlavní rozhodčí.

Tohle už nebude od sezóny 2019/2020 k vidění. Toto pravidlo už v Anglii platilo, ale vše změnil slavný kung-fu kok Erica Cantony v roce 1995. I teď to bude znovu riskantní. Když budou střídající hostující hráči odcházet ze hřiště podél domácích fanoušků, může se stát cokoliv. Stejně tak v případě domácích hráčů.

dsgs(zdroj: goal.com)

Pravidlo 2 - Volné přímé kopy

Když bude obranná zeď složena ze tří a více hráčů, hráči útočícího týmu od ní musí být vzdáleni minimálně jeden yard (0,9 metru).

Tato situace musela být vyřešena, protože dosud působila hodně chaoticky. Častokrát bylo k vidění množství útočících hráčů v obranné zdi. Neustálé postrkávání, blokování apod. Samozřejmě to měli mnohem složitější i gólmani, kteří v mnoha případech prakticky nic neviděli. Toto pravidlo by jim mělo lehce pomoct. Ale neubydou kvůli tomu góly z přímých volných kopů?

Pravidlo 3 - Míč rozhodčího

Toto pravidlo se aplikovalo po nestandardním přerušení hry, nejčastěji z důvodu nějakého vnějšího zásahu. Spočívalo v upuštění míče rozhodčím na hrací plochu, aniž by libovolné družstvo mělo při rozehrání nějakou výhodu.

Od příští sezóny tým, který se dotkne míče jako poslední, vrátí balón svému soupeři. Rozhodčí nebude muset míč „vhazovat“. Další zajímavou změnou je to, že pokud bude hra zastavena v okamžiku, kdy je míč v pokutovém území, bude jej mít následně v moci gólman. Bez ohledu na to, který tým měl balón v držení.

Pravidlo 4 - Chování brankářů při penaltách

Při zahrávání pokutového kopu se brankáři nemohou dotýkat brankové konstrukce, nemohou se nikterak pohybovat, musí stát alespoň částí jedné kopačky na brankové čáře a nesmějí stát za ní.

Mohli jsme nespočetněkrát vidět, jak se gólmani snaží exekutora penalty znervóznit. Poskakování ze strany na stranu, bouchnutí do břevna, postoj mimo brankovou čáru...to vše by mělo nyní vymizet. Brankáři musí zůstat v klidu na brankové čáře a vyčkat do zahrání pokutového kopu. Ale budou tak skutečně činit? Mnohdy jde o milisekundy. Opravdu budou rozhodčí tak útlocitní a budou nechávat penalty opakovat v případě porušení těchto pravidel?

safas(zdroj: goal.com)

Pravidlo 5 - Odkopy od brány

Možná nejzajímavější změna pravidel ze všech. Doposud musel míč při odkopu od brány vždy opustit pokutové území. Dlouho to nebyl problém. Brankáři volili dlouhý odkop až někam k půlicí čáře, kde došlo ke vzdušnému souboji.

Ale hra se změnila. Nyní se volí velmi často rozehrávka na krátko. Druhý tým zkouší vysoký presink. Když obránce viděl, že při rozehrávce na krátko může dojít k nebezpečí, schválně zachytil míč v pokutovém území a rozhodčí přerušil hru a nařídil opakování odkopu.

To už platit nebude. Brankáři mohou svým spoluhráčům nahrát už i v pokutovém území. To umožňuje ale i soupeři rychlejší a vyšší presink. Míč je zkrátka ve hře v okamžiku, kdy jej brankář uvede do hry. Nemusí opustit šestnáctku.

Pravidlo 6 - Neúmyslné ruce

Na začátek je důležité podotknout, že se jedná o lehkou změnu pravidla v případě vstřeleného gólu u útočícího mužstva. Pokud bude gólu dosaženo rukou, ať už úmyslnou (což je už samozřejmě dávno zakázáno), tak neúmyslnou (novinka), nebude uznán.

Do této doby dávali rozhodčí výhodu útočícímu týmu a v případě dosažení gólu neúmyslným zásahem rukou branku uznali. Teď už tomu tak nebude. Jedná se o změnu pravidla v kombinaci se zavedením VAR. Nyní tak bude naprosto jasno.

Jedná se o změnu pravidla pouze v případě útočícího týmu, nikoliv při obranném chování ve vlastním pokutovém území. Tady budou debaty a spekulace nadále pokračovat.

Pravidlo 7 - Trest za oslavu neuznaného gólu

Dobrý bože. Představte si, že v dresu svého klubu vstřelíte nějaký zásadní gól. Cloumají s vámi emoce. Jste nadšený. Běžíte ke svým fanouškům. Radujete se s nimi, objímáte se. Dokázali jste to. Rozhodli jste zápas.

A pak se dozvíte, že gól prozkoumal VAR a branka byla následně odvolána. Poté za vámi přijde rozhodčí a ukáže vám žlutou kartu za zdržování hry. Za to, že jste oslavoval gól, který nakonec stejně neplatil...naprosto deprimující.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

A další zdržování co se týká outového vzhazování (u vyhrávajícího týmu), kdy si hráč klidnou chůzí dojde pro balón, nechá si donést ručník, utře si jej (nebo do dresu), pak se 30s kouká komu míč hodí, načež přijde spoluhráč, hráč odhodí míč na zem (nejlíp tak 1-2m od něj), ten si pro míč dojde, vrátí se, nechá si opět donést ručník nebo použije dres, kouká se tak 30s komu míč hodí pak se posune a kolikrát je více než minuta v hajzlu...taky by to chtělo nějak ošetřit...

hanyshunter

A so simulovanim zase nic.

YNWA1892

Jelikož jsem měl měsíc ban ,tak dodatečně gratuluji City k titulu. Dále tímto pozdravuju Doubravu:Btw Víš ty kriple ,že tohle je fotbalová stránka ,tak co sem cpeš politicky orientované reklamy?
Teď k članku.Asi se dá souhlasit se vším ,ale pravidlo č.4 je naprostá hovadina stejně jako č.7 .Tyhle dvě věci jsou holý nesmysl.U č.4 byl poupravil možná ten krok vpřed ,jak spousta golmanů dělá ,ale aby se nerozhýbal na čáře a jen stál jak idiot ? To je k smíchu..

AVSuvorov
Cornero - 23.05. Odpovědět

polovina těch pravidel mi přijdou jako nesmysl. 1) s tím souhlasím. Úmyslné zdržování při střídání je neúnosné. Klidně se to dalo vyřešit tím, že hra během střídání může klidně pokračovat (krom střídání gólmanů) a hráč co jde do pole nesmí do hřiště dřív než odejde ten střídající a to byste viděli jak bude střídání rychlé. 2) nesmysl. Nevidím jediný důvod proč by bránící tým měl být jakkoliv chráněn, poté co porušil pravidla

Cornero
Cornero - 23.05. Odpovědět

..že gólman nic nevidí? A co je na tom špatného? Bránící tým fauloval, tak proč by ho měla nějaká speciální pravidla chránit. Bude padat akorát méně gólů. 3) opět. Proč by měl mít v případě přerušení ve vápně mít míč gólman? Proč by měl být opět jednostraně zvýhodňován bránící tým? 4) tady taky nesouhlasím s tím, aby gólman musel bez hnutí stát. Proč? Vždyť pokud není před brankovou čarou tak si ničím nijak fyzicky nepomáhá

Cornero
Cornero - 23.05. Odpovědět

5) souhlas. Odkop od brány je prostě to, že gólman uvede míč do hry. Nechápu, že dřív se odkop opakoval. 6) moc nevím, proč by měla být pravidla na obou koncích hřiště odlišná. V mém vápně mi ruku nepískne a v soupeřově, kdž bude gól tak ano? A to se bude neuznávat gól i při teči kdy bude mít hráč ruce u těla a jen ho to lízne? 7) ať si klidně oslavují. Rozhodčí gól neuznal, míč má soupeř a tomu přece pravidla nebrání v tom rozehrát do soupeřovy obrany. Opět..ti hráči si to hodně rychle rozmyslí

Cornero
Cornero - 23.05. Odpovědět

Spíš bych zavedl dodatečné trestání jakýchkoliv simulací ze záznamu. Trestání pokud někdo bere soupeři balón při vhazování. Trestání pokud si při přímáku bránící hráč stoupne před balón. Opět. Proč by měl být faulující tým zvýhodňován a měl mít čas na postavení zdi. Pokud chce útočící tým rozehrát rychle a trefí hráče, který úmyslně není 9m tak ten dostane žlutou

Cornero

Oslava neuznaného gólu karta? Dobrá blbosť... Chcel by som vidieť skôr červené za simulovanie (plus dodatočné dištancy za zistenie simulovania po zápase). A pravidelne, tento neduh sa dá vykynožiť za 10. kôl.

Princ z Paríža
Reklama
Reklama
Nejnovější články