Zpět na » Premier League » Derby odvolalo manažera Daviese

Derby odvolalo manažera Daviese

Derby odvolalo manažera Daviese © crewealex.premiumtv.co.uk -

0

Líbilo se

26.11. - Billy Davies se stal pátým odvolaným manažerem v této sezóně. Nováček Derby County pod jeho vedením nasbíral během čtrnácti zápasů pouhých šest bodů a krčí se na posledním místě tabulky.

Daviesovým posledním utkáním na lavičce Derby byl sobotní duel s Chelsea, který domácí fotbalisté prohráli 0:2. Hráči Rams se v této sezóně radovali z vítězství pouze jednou, když na Pride Parku dokázali zdolat Newcastle 1:0. Největším problémem týmu se ukázala být děravá obrana, která už inkasovala 33 branek.

"Dohodli jsme se na vzájemném ukončení spolupráce. V současné době je to nejlepším řešením pro obě strany. Billymu Daviesovi je Derby velmi vděčné za postup do Premier League. Přejeme mu vše nejlepší do jeho další kariéry, ale musíme se posunout dál. Jsem si jistý, že toto rozhodnutí povede k úspěchu jak jeho, tak i Derby County," potvrzuje odchod Daviese prezident klubu Adam Pearson.

Mezi oběma muži zřejmě došlo k chybě v komunikaci. Davies si po prohře s Chelsea postěžoval, že na něj vedení klubu nemá čas a nemůže tak řešit případné lednové posílení kádru. Pearson však tvrdí, že Daviesovi již dávno řekl, aby si připravil užší seznam hráčů, kteří by připadali v úvahu a stížnost Daviese jej proto překvapila.

"Chtěl bych poděkovat realizačnímu týmu, hráčům, skvělým fanouškům i vedení klubu. Moc jsem si to tu užil. Je ironické, že na předávání ceny pro nejlepšího manažera East Midlands půjdu už nezaměstnaný. Potkala nás řada výkyvů, ale havně jsem pyšný na to, čeho jsme tu dosáhli. Můžu odcházet se vztyčenou hlavou," loučí se Davies.

Derby čekají v nejbližších kolech zápasy se Sunderlandem a Manchesterem United.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články