Zpět na » Premier League » Ani Tottenham nedokázal zastavit Rudé ďábly, o jediný gól utkání se postaral Rashford

Premier League - Ani Tottenham nedokázal zastavit Rudé ďábly, o jediný gól utkání se postaral Rashford

Ani Tottenham nedokázal zastavit Rudé ďábly, o jediný gól utkání se postaral Rashford © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru United

3

13.01. - REVIEW Manchester United ani v šestém zápase pod novým trenérem nezaváhal. Ve Wembley se utkal proti Tottenhamu, který rozhodně nepředstavoval lehký oříšek. Avšak fantastický výkon de Gey v brankovišti a gól Rashforda zajistil Rudým ďáblům další velmi cenné tři body, díky nimž se dotáhli na pátý Arsenal, to Spurs ztrácejí na čelo po dnešním utkání již devět bodů.

Tottenham - Manchester United 0:1

Branky: 44. Rashford

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies - Moussa Sissoko (43. Lamela), Winks (81. F. Llorente), Eriksen - Alli - Son Hung-min, Kane

Manchester United: de Gea - Young (C), Lindelöf, P. Jones, Shaw - A. Herrera, N. Matić - Lingard (83. Dalot), P. Pogba (90+2. McTominay), Martial (73. R. Lukaku) - Rashford

Do utkání vstoupilo aktivněji domácí mužstvo, které mohlo jít hned v deváté minutě do vedení, Harry Winks však ve velké příležitosti minul branku. Gól se podařil Spurs vstřelit po půlhodině hry, kdy se prosadil Kane, radost však byla předčasná, nejlepší střelec Tottenhamu se totiž nacházel v ofsajdu.

To Manchester vsítil gól, který už k nelibosti většiny diváků na stadiónu platil. Pogba založil rychlý protiútok přihrávkou na Rashforda, mladý anglický útočník si připravil pozici a poté křižnou přízemní střelou prostřelil marně se natahujícího Llorise.

Marcus Rashford gólem vystřelil Manchesteru velmi cenné vítězství (zdroj:skysports.com)

Druhou půli, stejně jako tu první, začal lépe Tottenham, jenže proti vyrovnání byl David de Gea, jenž nejprve vytěsnil dělovku Kanea a následně se blýskl i skvělou reakcí proti Alliho hlavičce. O výhře Manchesteru mohl po hodině hry definitivně rozhodnout Pogba, i on si ovšem pokusem z šestnáctky vylámal zuby na gólmanovi.

Hráči Spurs byli po většinu druhé půle jasně lepším celkem, k čemu jim to ale bylo, když proti nim stál v bráně de Gea, jenž se jevil jako nepřekonatelný. V 66. minutě se Alli hnal na španělského brankáře od poloviny hřiště úplně sám, ten mu však skvěle zmenšil úhel a opět střelu vyrazil. Do třetice se mladý anglický záložník pokusil vyzrát na de Geu technickým obstřelem, ani to mu ale nevyšlo.

Poslední opravdu velkou šanci na srovnání měl Tottenham pět minut před uplynutím řádné hrací doby, kdy se Kane uvolnil přes dva hráče a vypálil k bližší tyči, avšak noční můra Spurs v dnešním utkání, David de Gea, předvedl další fantastický reflex, když pravou nohou míč vykopl téměř z brankové čáry.

David de Gea byl v utkání jednoduše řečeno nepřekonatelný (zdroj:skysports.com)

Hlavně španělskému brankáři může celý tým Manchesteru děkovat za vydřené body. Trenér Solskjaer si tak nadále u Rudých ďáblů drží stoprocentní bilanci, po dnešním utkání se šňůra vítězství natáhla na číslo šest. Manchester se navíc v tabulce bodově dotáhl na pátý Arsenal, jenž překvapivě zaváhal na půdě West Hamu. To svěřenci trenéra Pochettina ztrácí na čelo již devět bodů, navíc se musí hlídat záda, čtvrtá Chelsea na Spurs ztrácí jediný bod.