Zpět na » Premier League » Liverpool jde do trháku, Citizens znovu padli. Red Devils pod vedením Solskjæra zvítězili i ve druhém zápase

Premier League - Liverpool jde do trháku, Citizens znovu padli. Red Devils pod vedením Solskjæra zvítězili i ve druhém zápase

Liverpool jde do trháku, Citizens znovu padli. Red Devils pod vedením Solskjæra zvítězili i ve druhém zápase © skysports.com - Paul Pogba

2

26.12. - REVIEW 19. kolo Premier League přineslo znovu několik překvapení. Leicester si po Chelsea vyšlápl i na Manchester City, čehož využil Liverpool, který po vítězství 4:0 navýšil náskok na Citizens už na sedm bodů. Nečekaně ztratil i Arsenal, jenž pouze remizoval na hřišti Brightonu. Druhý zápas, druhý výhra, takovou statistikou se může pochlubit Ole Gunnar Solskjaer coby trenér Rudých ďáblů po výhře nad Huddersfieldem.

Leicester - Manchester City 2:1

Branky: 19. Albrighton, 81. Pereira - 14. B. Silva

Leicester City: Schmeichel - R. Pereira, Morgan, Maguire, Chilwell - Choudhury (63. Gray), N. Mendy, Ndidi - Albrighton, Vardy (88. Okazaki), Maddison (77. Simpson)

Manchester City: Ederson - Danilo, Stones, Laporte, Delph - De Bruyne (70. D. Silva), Gündoğan, B. Silva (82. Mahríz) - Sterling, Agüero, Sané

Citizens chtěli dát zapomenout na šokující prohru s Crystal Palace a začali solidně, hned po čtvrt hodině hry se totiž dostali do vedení. Laporte se neohroženě vydal dopředu, předal Agüerovi, který průnikovou přihrávkou našel Bernarda Silvu a ten v tváří v tvář Schmeichelovi nezaváhal.

Jenže neuběhlo ani pět minut a bylo opět srovnáno. Po centru Vardyho vyplaval za Delphem úplně volný Marc Albrighton, jenž svou hlavičku poslal nechytatelně k pravé tyči, Ederson se jen ohlédl. Za remízového stavu skončil první poločas, ačkoli šance Choudhuryho či na druhé straně Saného rozhodně zaváněly gólem.

Marc Albrighton oslavuje vyrovnávací gól (zdroj:skysports.com).Marc Albrighton oslavuje vyrovnávací gól (zdroj:skysports.com).

V 81. minutě přišel pro svěřence trenéra Guardioly šok. Po rohovém kopu se odražený balón dostal k Ricardu Pereirovi, který si míč zpracoval a nechytatelnou křižnou ranou do horního rohu rozradostnil Lišky podruhé.

Manchester už se na odpověď nezmohl, navíc přišel o Delpha, jenž byl vyloučen po faulu na střelce zápasu Pereiru. Citizens si tak pořádně komplikují boj o titul, ztráta na Liverpool činí již sedm bodů, více nám ale asi napoví až jejich vzájemný zápas, který je v plánu hned po Novém roce.

Manchester United - Huddersfield 3:1

Branky: 29. Matić, 64. Pogba, 78. Pogba - 88. Jörgensen

Manchester United: de Gea (C) - Dalot (54. Young), Lindelöf, P. Jones, Shaw - Fred (54. A. Herrera), N. Matić - Mata (81. Gomes), P. Pogba, Lingard - Rashford

Huddersfield Town: Lössl - Hadergjonaj, M. Jörgensen, Schindler (C), T. Kongolo, Durm - Kachunga (57. Löwe), Pritchard, Biling, Mbenza (62. Quaner) - Depoitre (73. Mounié)

Ole Gunnar Solskjær ve svém druhém zápase na lavičce Rudých ďáblů čelil dalšímu outsiderovi, Huddersfieldu. Že bude Manchester pánem na hřišti se ukazovalo už od úvodních minut, kdy zatlačil soupeře na svou polovinu a jen málokdy ho pustil k míči.

První zásah do černého přišel po půlhodině hry, Lössl na přední tyči předvedl nejistý zákrok, na zadní tyči se k míči dostal Matič, kterému stačilo jen poslat míč do odkryté brány. Rudí ďáblové i nadále mačkali soupeře, do konce poločasu se už ale prosadit nedokázali.

Pogba dvěma góly definitivně rozhodl o výhře Manchesteru (zdroj:skysports.com).Pogba měl lví podíl na výhře Manchesteru, vstřelil dvě branky (zdroj:skysports.com).

Druhý poločas byl v režii Paula Pogby, jenž v 64. minutě využil přiťuknutí Herrery a střelou k bližší tyči nedal Lösslovi šanci zasáhnout. Francouzův další zásah přišel o čtvrthodiny později, kdy střelou za šetnáctkou trefil téměř identické místo jako v prvním případě.

V závěru zápasu ještě snížil po standardní situaci stoper Jörgensen, na výhře United to však nic nezměnilo. Rudí ďáblové se díky zaváhání Arsenalu přiblížili pátému místu na rozdíl šesti bodů a reálná je i hra o pozice zajišťující Ligu mistrů, mluvit o boji o titul už je ale zřejmě zbytečné.

Ostatní výsledky 19. kola Premier League:

Fulham - Wolverhampton 1:1 (74. Sessegnon - 85. Saiss)
Burnley - Everton 1:5 (37. Gibson - 2. Mina, 13. Digne, 22. Sigurdsson z pen., 71. Digne, 90+3. Richarlison)
Crystal palace - Cardiff 0:0
Liverpool - Newcastle 4:0 (11. Lovren, 47. Salah (pen.), 79. Shaqiri, 85. Fabinho)
Tottenham - Bournemouth 5:0 (16. Eriksen, 23. Son Hung-Min, 35.Lucas, 61. Kane, 70. Son Hung-min
Brighton - Arsenal 1:1 (35. Locadia - 7. Aubameyang)
Watford - Chelsea 1:2 (45+3. Pereyra - 45+1. Hazard, 58. Hazard z pen.)