Zpět na » Premier League » Unai Emery o svém Arsenalu: Potřebujeme něco navíc pro to, abychom byli v TOP 4

Unai Emery o svém Arsenalu: Potřebujeme něco navíc pro to, abychom byli v TOP 4

Unai Emery o svém Arsenalu: Potřebujeme něco navíc pro to, abychom byli v TOP 4 © skysports.com, fotbalportal.cz - Unai Emery

2

Líbilo se

16.12. - Dnes Arsenal v rámci sedmnáctého kola míří na půdu předposledního Southamptonu. Gunners drží šňůru 22 soutěžních zápasů v řadě bez prohry. I tak jsou ale v tabulce Premier League až na pátém místě. Mají shodný počet bodů jako čtvrtá Chelsea. Unai Emery tuší, že jeho hráči musí předvádět ještě něco lepšího, aby se dostali mezi nejlepší čtyřku a udrželi se v ní.

Southampton je předposlední jen díky lepšímu skóre. Poslední Fulham má také devět bodů. Saints vyhráli naposledy v lize 1. září. Na výhru čekají už dvanáct kol. Pro Arsenal by to měl být snadný soupeř.

Kanonýři jsou v dobré formě. V této sezóně prohráli jen úvodní dva zápasy a od té doby přemožitele nenašli v žádné soutěži. Jejich série bez prohry se aktuálně drží na čísle 22.

I tak ale nefigurují v TOP 4. Jsou pátí. Na vedoucí Manchester City ztrácí 10 bodů. Čtvrtá Chelsea má shodně 34 bodů. Arsenal má horší skóre než jeho londýnský rival.

Unai Emery přiznává, že jeho svěřenci musí do své hry přidat ještě něco více, aby se dostali na příčky zajišťující účast v Lize mistrů.

„Myslím si, že potřebujeme víc.“

„Domnívám se, že náš začátek je dobrý, ale momentálně jsme v tabulce pátí. Naše mysl se zaměřuje pouze na to, abychom byli na pozicích v TOP 4.“

„Podle mě musíme jít dál po naší cestě a stále se zlepšovat. Zlepšujeme se. Ale skutečnost spočívá v tom, že potřebujeme ještě něco navíc.“

„Máme nápady, jak to udělat. Společně s hráči se učíme. Každý z nás může přinést nový nápad. Myslím si, že naši hráči jsou připraveni naslouchat nám o naší nové taktice. A to i díky videoanalýze. Musíme tuto práci dělat rychle, ale zároveň potřebujeme trpělivost.“

„Postupně se zlepšujeme. Podle mě to hráči velmi dobře vnímají a každý den ukazují velké odhodlání a skvělý přístup.“

Pod španělským koučem se hra Gunners očividně zlepšila. Šance proniknout do TOP 4 se rozhodně větší než v minulých letech. Každopádně to bude velice náročné.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články