Zpět na » Premier League » Skandál hráčů Arsenalu. Inhalovali „rajský plyn“. Vedení si je pozve na kobereček

Skandál hráčů Arsenalu. Inhalovali „rajský plyn“. Vedení si je pozve na kobereček

Skandál hráčů Arsenalu. Inhalovali „rajský plyn“. Vedení si je pozve na kobereček © skysports.com, fotbalportal.cz - Hráči Gunners mají problém

3

Líbilo se

07.12. - VIDEO K incidentu došlo v srpnu před začátkem letošní sezóny. Několik hráčů Arsenalu včetně Pierre-Emericka Aubameyanga, Alexandra Lacazetta či Mesuta Özila. V jednom z luxusních londýnských klubů se hráči Gunners bavili ve společnosti žen, nechyběl ani alkohol. A především jsou na videu zachyceni při vdechování oxidu dusného, laicky zvaný jako „rajský plyn“.

Záběry z kamer zveřejnil bulvární The Sun. Je na nich vidět, jak Pierre-Emerick Aubameyang, Mesut Özil, Alxeandre Lacazette a Matteo Guendouzi inhalují oxid dusný, neboli „rajský plyn“.

S balónky plnými omamného plynu jsou viděni i Skhodran Mustafi a Sead Kolašinac. Přítomen je i Henrik Mchitarjan. Na záběrech ovšem není vidět, že by také inhaloval.

Inhalace oxidu dusného může podle odborníků vést v kombinaci s alkoholem v určitých případech i ke smrti. K té může dojít poté, co člověk po vdechnutí látky upadne do bezvědomí a zemře na nedostatek kyslíku.

Vlastnictví oxidu dusného není podle anglického práva nelegální. Nesmí se ovšem nabízet a prodávat jiným lidem.

Vedení Arsenalu bude se zmíněnými hráči mluvit ohledně tohoto incidentu.

„Budeme se jich na to vyptávat. A důrazně jim bude připomenuta zodpovědnost a také to, že reprezentují tento klub po celém světě,“ zní v prohlášení vedení Kanonýrů.

V minulosti byli na kameru zachyceni při inhalování „rajského plynu“ také Raheem Sterling a Kyle Walker.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články