Zpět na » Premier League » Chelsea i Liverpool stále stoprocentní, o skóre zůstávají první Reds

Premier League - Chelsea i Liverpool stále stoprocentní, o skóre zůstávají první Reds

Chelsea i Liverpool stále stoprocentní, o skóre zůstávají první Reds © skysports.com - Eden Hazard

3

02.09. - REVIEW Liverpool nejtěsnějším možným rozdílem zdolal Leicester. Reds se ujali vedení zásluhou Maného a Firmina. Leicester však po poločase nesložil zbraně a pořádně zatápěl, což vyústilo v kontaktní branku. Liverpool však ve vyrovnaném utkání už neinkasoval a drží se stále na prvním místě. Chelsea si doma s přehledem poradila s Bournemouthem. Po drtivém tlaku zlomil odpor hostů Pedro, který krásně zakombinoval s Giroudem. V závěru soupeře dorazil přízemní střelou Eden Hazard.

Leicester - Liverpool 1:2

Branky: 63. R. Ghezzal (Maddison) - 10. Mané (Robertson), 45. Firmino (Milner)

Leicester City: Schmeichel - R. Pereira, Morgan, Maguire, Chilwell - N. Mendy, Ndidi - R. Ghezzal, Maddison (83. Amartey), Albrighton (61. Iheanacho) - Gray (75. Okazaki).

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold (89. Matip), Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson (71. Keïta), Milner - M. Salah (70. Shaqiri), Firmino, Mané.

Hned v úvodu Schmeichel nepřesvědčivě zakročil proti Firminovi a následnou dorážku ve fantastické pozici zazdil Salah. V 10. minutě už se hosté radovali. Na levé straně výborně zapracoval Robertson a připravil míč pro Maného, který si zpracoval a nedal Schmeichelovi šanci. Před koncem poločasu ještě pojistil vedení Firmino hezkou hlavičkou po Milnerově rohovém kopu.

Leicester, který byl pro Reds minimálně vyrovnaným soupeřem dokázal odpovědět až v 63. minutě a bylo poprvé v této sezóně co Liverpool inkasoval. Allison se snažil obehrát Iheanacha a nechal si snadno sebrat míč. Rahid Ghezzal poté jen posunul přihrávku do prázdné branky. Nervózní Liverpool už v koncovce druhou branku nedostal a ustál tlak od Leicestru.

Salah a Dijk

Chelsea - Bournemouth 2:0

Branky: 72. Pedro (Giroud), 85. E. Hazard (Alonso)

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (79. Loftus-Cheek) - Willian (65. Pedro), Morata (61. Giroud), E. Hazard.

AFC Bournemouth: Begović - Francis (C), S. Cook, Aké, Rico - A. Smith (80. Ibe), Gosling, Lerma (88. L. Cook), Fraser - J. King (80. Mousset), C. Wilson.
Náhradníci: Boruc - Mings, Surman, Ibe, L. Cook, Brooks, Mousset.

Na začátku Willian vyzkoušel dvakrát Gazzanigu z úhlu, ale gólmana hostů nepropálil. Alonso potom před poločasem technicky zakončoval z vápna, ale jeho střela bohužel skončila jen na tyči. I ve druhém poločase byly Blues mnohem lepším týmem a dlouhé čekání na branku ukončil Pedro. Na dvakrát si narazil s Giroudem, přehodil si míč na pravou nohu a vystřelil z hranice šestnáctky k levé tyči.

V 85. minutě vítězství potvrdil Eden Hazard. Alonso prokázal dobrý přehled, když z otočky přihrál rozběhnutému Hazardovi. Ten prudkou střelou po zemi našel skulinku pod Gazzanigovou rukavicí a zvýšil na konečných 2:0. Domácí tak zůstávají o skóre za prvním Liverpoolem, se kterým se utkají na konci září.