Zpět na » Premier League » Eden Hazard po návratu do sestavy Chelsea znovu ukázal svou nenahraditelnost

Eden Hazard po návratu do sestavy Chelsea znovu ukázal svou nenahraditelnost

Eden Hazard po návratu do sestavy Chelsea znovu ukázal svou nenahraditelnost © zimbio.com, fotbalportal.cz - Eden Hazard

2

Líbilo se

27.08. - VIDEO Po třech kolech zůstává Chelsea stále stoprocentní. V neděli po dlouhých sedmi letech zvítězila na půdě Newcastlu. Na tři body se pořádně nadřela. Velkou měrou k nim přispěl Eden Hazard, který proměnil pokutový kop. Belgické křídlo v této sezóně poprvé nastoupilo v základní sestavě Blues. Hazard předvedl vynikající výkon. Byl také serverem WhoScored.com Hráčem utkání.

„Jsem připraven na 200 %,“ takto krátce ale jednoznačně popsal před zápasem svůj aktuální stav Eden Hazard. Nový kouč Maurizio Sarri byl po jeho návratu do klubu velmi opatrný. Pečlivě mu v úvodních třech soutěžních utkáních sezóny dávkoval minutáž. Po mistrovství světa si musel Eden Hazard ještě odpočinout a znovu se dostat do pohody.

Na hřišti Newcastlu už Eden Hazard nastoupil v základní sestavě. Maurizio Sarri sice na předzápasové tiskové konferenci ještě prohlásil, že Belgičan je připraven odehrát 50-60 minut, ale nakonec vydržel na trávníku celých 90 minut.

Chelsea naprosto dominovala ve statistice držení míče. Vždyť držela míč 81 % času! Hlavní hrozbu pro tým Rafy Beníteze představoval Eden Hazard. Neustále ohrožoval defenzivu Magpies. Stále se nabízel, chtěl hrát, chtěl na hřišti něco provést, něco vymyslet. V 76. minutě si vzal míč a proměnil pokutový kop. Poslal Blues do vedení.

Ukázal své rychlé nohy, úžasnou techniku i nebezpečnou střelu z dálky. Brzy poté vyslal do skvělé šance Pedra.

Po přestávce si hráči Newcastlu připsali pouze 94 přihrávek. To hosté zaznamenali 469 přihrávek. I nadále se Chelsea spoléhala na Hazardovu vynalézavost. Vyslal celkem pět střel. Za celý zápas zaznamenal Eden Hazard 101 přihrávek, z toho 91 úspěšných. Celkem se pětkrát pokusil o kličku a třikrát mu vyšla. Schytal několik tvrdých zákroků.

SDGDSX(zdroj: skysports.com)

V 83. minutě sice srovnal Joselu, ale o čtyři minuty později si vstřelil vlastní gól Yedlin. Chelsea zvítězila 1:2 a dočkala se v Newcastlu tří bodů po sedmi letech.

Maurizio Sarri Hazarda chválil „Myslím, že hrál velmi dobře,“ řekl.

První známky naznačují, že by mu to mohlo pod novým trenérem prospívat. Sarri změnil styl Chelsea, když nahradil na lavičce Antonia Conteho. Po třech úvodních zápasech má Chelsea průměrné držení míče 69 %. To pod Contem to bylo v průměru 55 %.

sfsvd(zdroj: skysports.com)

Hráč typu Hazarda rozhodně podává lepší výkony, když není tolik zatížen defenzivními povinnostmi.

„Máme skvělé hráče a pořád chceme mít míč. Jsem takový typ hráče, který chce mít pořád míč u nohy, takže jsem moc šťastný,“ lebedil si Eden Hazard.

Zdá se, že si svou hru užívá. Ano, ty hlavní statistiky ukazují, že Eden Hazard zatím v této sezóně Premier League odehrál 133 minut, zaznamenal jeden gól a dvě asistence. Ale hlubší pohled na čísla vyvolává ještě větší povzbuzení.

Má mnohem více doteků s míčem, vyprodukuje více šancí pro své spoluhráče a častěji se dostává do střelby, než tomu bylo v minulé sezóně. „Sarri-ball“ se pro něj náramně hodí. Vyhovuje mu to. Sarri Hazarda postupně znovu zvedá. Je stále hlavním mužem Chelsea. O tom není pochyb a on sám je připraven to týden co týden dokazovat...

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články