Zpět na » Premier League » Velká rána pro Manchester City – Kevin De Bruyne si na tréninku poranil koleno. Může chybět až 4 měsíce

Velká rána pro Manchester City – Kevin De Bruyne si na tréninku poranil koleno. Může chybět až 4 měsíce

Velká rána pro Manchester City – Kevin De Bruyne si na tréninku poranil koleno. Může chybět až 4 měsíce © skysports.com, fotbalportal.cz - Kevin De Bruyne

0

Líbilo se

16.08. - Sotva začala nová sezóna Premier League, obhájce titulu už potkala velká nepříjemnost. Manchester City přišel na nějaký čas o Kevina De Bruyneho. Belgický ofenzivní záložník si na tréninku poranil koleno. Doba jeho absence je odhadována na 2 až 4 měsíce. Pep Guardiola má k dispozici široký kvalitní kádr, ale i tak bude složité De Bruyneho nahradit.

Mezi fanoušky se Kevin De Bruyne objevil s berlemi a bylo jasné, že na tom není příliš dobře. Podle zdrojů SkySports si belgický reprezentant na tréninku poranil koleno. Měl by Manchesteru City scházet 2 až 4 měsíce.

Ke zranění došlo na středečním dopoledním tréninku. Sedmadvacetiletého De Bruyneho nyní čekají různá lékařská vyšetření, která odhalí, jak moc je jeho zranění vážné a jaká bude nutná doba rekonvalescence.

K týmu Manchesteru City se Kevin De Bruyne připojil teprve minulý týden. Předtím si užíval zaslouženou dovolenou po náročné sezóně, ve které patřil k nejlepším hráčům Premier League a ve výborném světle se předvedl i na mistrovství světa, kde s Belgií vybojoval bronzovou medaili.

Statistiky Kevina De Bruyneho jsou úžasné. O co Citizens nyní na nějaký čas přicházejí?

43 - od svého debutu v Premier League v dresu Manchesteru City v září 2015 se Kevin De Bruyne podílel na 43 gólech svého týmu. Nikdo nezvládl víc.

291 - za stejnou dobu vytvořil pro své spoluhráče 291 šancí. Lepší jsou pouze Christian Eriksen (321) a Mesut Özil (320).

93 - tolik z těchto šancí připravil Kevin De Bruyne ze standardních stiuací. Efektivnější jsou pouze Gylfi Sigurdsson (98) a Christian Eriksen (95).

21 - Za tu dobu dal Kevin De Bruyne 21 gólů. V pořadí záložníků je na šestém místě. Nejlepší je v tomto ohledu Dele Alli (37).

16 - tolik asistencí si Belgičan připsal v loňské sezóně Premier League. Nejvyšší číslo ze všech hráčů.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články