Zpět na » Premier League » Pep Guardiola v poločasové přestávce konfrontoval kouče Wiganu

Premier League - Pep Guardiola v poločasové přestávce konfrontoval kouče Wiganu

Pep Guardiola v poločasové přestávce konfrontoval kouče Wiganu © skysports.com, fotbalportal.cz - Guardiola a Cook

1

20.02. - VIDEO Manchester City zažil nečekané zklamání. Trofeje v FA Cupu se nedočká. V osmifinále včera padl na hřišti Wiganu 1:0. Celý druhý poločas dohrával v deseti hráčích bez vyloučeného Fabiana Delpha. Právě to mělo být předmětem sporu, k němuž došlo o poločasové přestávce v tunelu. Pep Guardiola se dostal do konfliktu s domácím trenérem Paulem Cookem.

Měli stále šanci na zisk všech čtyř trofejí v této sezóně. To už ale nedokáží. Manchester City vypadl z FA Cupu, když nezvládl svůj osmifinálový duel na půdě třetiligového Wiganu. Znovu se tak stal jeho osudem jako ve finále v roce 2013. Zápas rozhodl v 79. minutě jedinou brankou dobře známý Will Grigg.

Citizens se dostali do problémů v nastavení prvního poločasu, kdy byl po ostrém zákroku vyloučen Fabian Delph. Rozhodčí Anthony Taylor nejprve vytáhl z kapsičky žlutou kartu, ale pak si vše rozmyslel a vytáhl kartu barvy červené.

To zuřivě rozzuřilo Pepa Guardiolu. Ten se pak během poločasové přestávky při odchodu do kabin pustil v tunelu do domácího manažera Paula Cooka. Došlo k vyhrocené výměně názorů.

Kormidelník City se k tomuto incidentu po utkání nechtěl příliš vyjadřovat.

„V tunelu se nic nestalo. Mezi mnou a mým kolegou k ničemu nedošlo. Jen jsem ho prosil, aby zůstal na své pozici. Nic víc. Pak to skončilo.“

Ani Paul Cook o této výměně názorů nechtěl hovořit.

„Myslím, že bychom měli hovořit o zápase. Všichni bychom na to měli jiný a odlišný názor. V utkání došlo k několika střetům a zákrokům. V tu danou chvíli jsem cítil, že je to jasná červená. Pep a jeho tým na lavičce si to nemysleli, ale takový je fotbal. Nikdy se v takových chvílích neshodneme.“

Výsledek je snad ještě nečekanější než ten z roku 2013. Pep Guardiola zdůraznil, že vyloučení mělo jistý vliv na celý zápas.

„I ve druhém poločase, kdy jsme hráli v deseti, jsme hráli velmi dobře. Takže to až takový vliv nemělo, ale samozřejmě by to bylo v jedenácti snadnější. Fotbal už je takový. Jsme smutní. Chtěli jsme projít dál, chtěli jsme FA Cup vyhrát.“