Barcelona nastoupí proti Levante v roli jasného favorita, Vigo bude chtít po azulgranas potrápit i Bílý balet
© as.com - Sergia Ramose kontroluje Guidetti z Celty
0
05.01. -
První kolo španělské ligy roku 2018, osmnácté v pořadí celkem, je na programu o tomto víkendu. V neděli odpoledne Barcelona, která vede tabulku s náskokem devíti bodů na Atlético, přivítá na Camp Nou Levante, ten samý den večer pak Real Madrid sehraje své utkání ve Vigu.
Celta Vigo - Real Madrid
Neděle 7. ledna, výkop 20.45, Estadio Balaídos, Vigo
Na Celtu Vigo čeká v neděli další těžký soupeř. Po čtvrtečním pohárovém souboji s Barcelonou se na pažitu stadionu Balaídos představí úřadující mistr španělské ligy Real Madrid. Galícijci v utkání Copa del Rey proti azulgranas obstáli, remízou 1:1 prokázali, že na ně v domácím prostředí v nedávné době dokáží zahrát a zachovali si reálné šance postoupit do čtvrtfinále.
To s Realem už v takové pohodě nejsou. Celta naposledy Bílý balet porazila v květnu 2014 výsledkem 2:0. Tehdy se ale hrálo v předposledním kole a Real Madrid už měl velmi malou šanci na titul, neboť na Atlético ztrácel čtyři body. Dokonce do Viga nebral Cristiana Ronalda, jenž si den předtím na tréninku namohl sval a kouč Ancelotti ho raději šetřil na finálový zápas Ligy mistrů, který se hrál dva týdny nato v Lisabonu.
Také loni byl zápas ve Vigu pro Real předposlední, ale jen vinou toho, že se v řádném termínu nemohl odehrát. Na pobřeží Atlantiku totiž tehdy v únoru vzala moc nad počasím vichřice, poničila část střechy stadionu a vzhledem k bezpečnosti diváků i hráčů byl zápas odložen. V nabitém kalendáři obou klubů se pak hledal horko těžko vhodný termín a jedinou možností, kdy ho odehrát, bylo až těsně před koncem celé soutěže. Zidaneho výběr tehdy jednoznačně vyhrál 4:1 a namířil si to za ziskem prvního titulu po pěti letech.
Kvůli poničené střeše se zápas minulé sezóny nemohl odehrát v řádném termínu
Nyní k němu má ale hodně daleko. Tvrdou ránu mu v domácí soutěži naposledy zasadila Barcelona, která v předvánočním El Clásicu deklasovala blancos výsledkem 3:0 a zapříčinila, že se Real na špici dívá s pořádným odstupem.
Do nového roku ale madridská družina vstoupila vítězně. 3:0 byl tentokrát výsledek znějící v jejich prospěch po souboji s druholigovou Numancií v poháru. Ovšem bez největších hvězd to znovu žádná sláva nebyla.
Cristiano Ronaldo, Marcelo Modrić a Kroos, kteří v Copa del Rey absentovali, by se měli opět objevit v nedělní sestavě. Chybět bude Benzema a také Ramos, jenž se zranil na čtvrtečním tréninku. Carvajal je po vyloučení v El Clásicu v trestu. V plné síle a s nejlepším možným týmem by měla do souboje s Realem vyběhnout i Celta. Trenér Unzué hráče nešetřil v poháru a neudělá to ani při návštěvě obhájce titulu. A to i přesto, že má všechny hráče zdravé a k dispozici.
Pravděpodobné sestavy:
Celta Vigo: Rubén - Mallo, Cabral, S. Gómez, Jonny - Lobota, P. Hernández, Wass - Aspas, M. Gómez, Sisto
Real Madrid: Navas - Nacho, Vallejo, Varane, Marcelo - Casemiro. Modrić, Isco, Kroos, Bale, C. Ronaldo
FC Barcelona - Levante UD
Neděle 7. ledna, výkop 16.15, Camp Nou, Barcelona
V té nejsilnější se sestavě se proti Levante postaví i lídr španělské ligy z Barcelony. Ernesto Valverde dal totiž Messimu, Suárezovi a Iniestovi volno v poháru ve Vigu (1:1) a jen na střídačce nechal od začátku sedět i obvyklé hráče základu Rakitiće nebo Jordi Albu.
To pro Levante není dobrá zpráva. Klubu z předměstí Valencie se poslední dobou v lize nedaří a na tři body čeká už od poloviny listopadu. To se odrazilo i v tabulce Primera División, kde svěřenci trenéra Muňize klesli až na 16. místo.
Vyhlídky nejsou optimistické ani z hlediska historického. Z 15 střetnutí, které Levante v katalánské metropoli s azulgranas sehrálo, dokázalo jen v jednom případě uhrát remízu. Ale to bylo už v roce 1935. Od té doby jen porážky, některé ostudné, jako 0:7 v sezóně 2013-14, či dalších sezónách 0:5, 1:5 a v té předminulé 1:4.
Při posledním vzájemném zápase Barcelony s Levante se Messi trefil ve dvou případech
Další ranou pro tento provinční tým je citelná absence klíčových hráčů Bardhiho a Moralese, kteří jsou v trestu, stejně jako záložník Camarasa. Zranění jsou pak Iván López, Alex Alegría, Chema. K zápasu proti Espanyolu, jenž se hrál v rámci osmifinále Copa del Rey včera, (Levante vyhrálo 2:1), měl trenér Levante navíc k dispozici pouze jediného útočníka Boatenga. Proti Barceloně by se mu mohl alespoň vrátit Nano Mesa.
Barceloně se uzdravil útočník Dembélé, který si ve Vigu po 110 dnech konečně zahrál soutěžní zápas a další porci minut určitě dostane i v neděli. Jestli od začátku zápasu ale jisté není, neboť Valverde upozorňoval na to, že s mladým Francouzem chce postupovat opatrně. Mimo hru jsou ale nadále Umtiti a Alcácer, horečka trápila v týdnu Ardu Turana, Rafinha, jenž se zotavil z dlouhodobého zranění, trénoval mimo hlavní skupinu v nižším tempu.
Pravděpodobné sestavy
Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba - Vidal, Rakitić, Paulinho, Iniesta - Messi, Suárez
Levante: Oier - Pedro López, Cabaco, Postigo, Luna - Doukouré, Lukić, Lerma - Jason, Nano, Ivi
Kompletní přehled 18. kola španělské Primera División
Sobota 6. ledna
13.00 Atlético Madrid - Getafe
16.15 Valencia - Girona
18.30 Las Palmas - Eibar
20.45 Sevilla - Betis
Neděle 7. ledna
12.00 Leganés - Real Sociedad
16.15 Barcelona - Levante
18.30 Athletic Bilbao - Alavés
18.30 Villarreal - Deportivo
20.45 Celta - Real Madrid
Pondělí 8. ledna
21.00 Málaga - Espanyol
Seznam zápasů, které vysílá Nová DIGI TV:
Kam dál?
- Barcelona v obavách. Messi má klauzuli, díky níž může zadarmo opustit klub
- Barcelona uhrála ve Vigu remízu, Real už je po výhře nad Numancií jednou nohou ve čtvrtfinále
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Kolumbie bude na mistrovství světa...
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují... -
Tajemnou posilou Realu Madrid je...
Florentino Pérez sice tvrdí, že onou posilou, na kterou má v úterý přijít do jeho klubu obří nabídka, pro Real Madrid... -
Newcastle našel nového brankáře....
Newcastle v této sezóně v brance spoléhal na Nicka Popea a Aarona Ramsdalea. Ramsdale tu ale byl pouze na hostování, které... -
Tottenham představil výraznou posilu...
Tottenham projde výraznými změnami směrem k nové sezóně. Nemůže se opakovat to, co tu bylo v předešlých dvou sezónách. A... -
Posily, které mají vytěžit maximum...
Fanoušci Liverpoolu neměli příliš času přemýšlet nad sobotním odvoláním Arneho Slota, protožeAndoni Iraola byl ve čtvrtek... -
Chelsea: Může bývalý hráč Xabiho...
Přestože Chelsea údajně aktivně netlačí na prodej Marca Cucurelly, široce se uvádí, že si španělský obránce přeje... -
Manchester United chce pět nových...
Manchester United neztrácí čas při formování kádru pro návrat do Ligy mistrů. Pod vedením trenéra Michaela Carricka se...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


