Zpět na » Premier League » Bodový odečet může West Ham definitivně poslat do kolen

Premier League - Bodový odečet může West Ham definitivně poslat do kolen

0

Líbilo se

02.03. - Agažování Argentinců Carlose Tevéze a Javiera Mascherana byl West Hamu skutečně asi čert dlužen. United čelí obvinění, že jejich start v Premier League je neoprávněný. Pokud vyšetřování tento fakt potvrdí, potom bodový odečet s jistotou pošle Hammers do League Championship.

Nejenže obě argentinské hvězdy v průbehu celé sezóny na hřišti ničím nezaujaly, ale jejich angažmá možná bude ještě předmětem disciplinárního trestu. Třiadvacetiletý Tevéz a dvaadvacetiletý Mascherano přišli do West Hamu v srpnu, ale jejich registrace přes agenturu Media Sport Investment možná porušuje regule Premier League. Kladivářům proto hrozí odečet bodů, což by při jejich současné situaci, kdy ztrácí na nesestupové příčky devět bodů, znamenalo jistý sestup do nižší soutěže.

Celý obchod se udál poměrně nečkaně poslední srpnový den, když přišli s velkou slávou z brazilského Corinthians. Přestup však zajišťovala právě MSI, který vlastnila práva na oba hráče. West Ham však doposud nebyl schopen předložit Premier League dokumentaci, která by tento obchod zprůhlednila. Další vyšetřování ukáže, zda Hammers neporušili pravidlo o zákazu účasti třetí strany, která vlastní hráčská práva.

Tevéz se zatím marně pokouší zabydlet se v sestavě West Hamu, Mascherano se po několika měsících pakoval do FC Liverpool.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články