Zpět na » Premier League » V Manchesteru City plánuji zůstat dlouhé roky, říká Kevin de Bruyne

V Manchesteru City plánuji zůstat dlouhé roky, říká Kevin de Bruyne

V Manchesteru City plánuji zůstat dlouhé roky, říká Kevin de Bruyne © sportskeeda.com - Kevin de Bruyne

0

Líbilo se

02.11. - V Chelsea jej nechtěli, a proto Kevin de Bruyne před třemi lety zamířil do německého Wolfsburgu. Tam potvrdil svůj talent a po sezoně a půl se vrátil zpět do Anglie. Tentokrát už ne do Chelsea, nýbrž do Manchesteru City, kde se stal klíčovým hráčem a vypracoval se na jednoho z nejlepších tvořivých záložníků na světě. Svoji budoucnost sám de Bruyne vidí v Manchesteru City.

José Mourinho jako manažer Chelsea prý nebyl spokojen s přístupem Kevina de Bruyneho k tréninku a i to měl být důvod, proč jej za necelých dvacet milionů liber prodal do německého Wolfsburgu. V Německu předváděl de Bruyne výborné výkony - v dresu Wolfsburgu odehrál napříč všemi soutěžemi třiasedmdesát zápasů, ve kterých vstřelil dvacet gólů a na dalších sedmatřicet přihrál.

Proto za něj Manchester City před dvěma lety neváhal zaplatit téměř sedmdesát milionů liber. Investice se Citizens bohatě vyplácí - ve sto čtyřech zápasech za Manchester City vstřelil pětadvacet gólů a připsal si čtyřicet pět asistencí.

V současné chvíli je tak nezaměnitelnou tváří Manchesteru City, který se vyhřívá na čele tabulky Premier League a rovněž si zajistil postup do osmifinále Ligy mistrů. Spokojený je i sám de Bruyne, který plánuje v Manchesteru strávit dlouhé roky.

„Od té doby, co do klubu přišel Pep, hrajeme styl hry, který mi sedí, takže jako hráč musím být jedině spokojený. Je tu skvělé zázemí a líbí se mi, jakým směrem se klub ubírá. Už když jsem přicházel jsem od všech cítil velkou důvěru, jsem zde velmi šťastný a věřím, že zde strávím mnoho let,“ řekl šestadvacetiletý Belgičan.

Manchester City je v Premier League dosud jediným neporaženým týmem - v deseti ligových zápasech pouze jednou remizoval a na čele tabulky má pětibodový náskok na městského rivala Manchester United. O víkendu čeká de Bruyneho a spol. další těžká zkouška - doma hostí Arsenal.

„Bude to další velice důležitý zápas. My hrajeme s Arsenalem a Manchester United s Chelsea, tyto zápasy mohou skončit jakkoliv. Pokud Arsenal porazíme, zvětšíme náš náskok buď před United, nebo před Chelsea. Musíme na své soupeře vyvíjet tlak, protože pak bude větší pravděpodobnost, že nějaké body ztratí,“ uzavřel Kevin de Bruyne.

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články