Zpět na » Premier League » Mourinho: Nikam neodejdu!

Premier League - Mourinho: Nikam neodejdu!

0

Líbilo se

24.02. - Kouč londýnské Chelsea Jose Mourinho opět prohlásil, že klub nehodlá opustit. Portugalec tak definitivně ukončil spekulace ohledně rozporů s vedením, díky nichž měl údajně ze Stamford Bridge po této sezóně odejít.

V posledních několika měsících byl v anglických fotbalových kuloárech spor Mourinho – Abramovič událostí číslo jedna. Padaly už jména možných nástupců, kteří by mohli portugalského trenéra u týmu Blues nahradit. Zprávy, které přicházeli z Britských ostrovů, naznačovaly, že vzájemný vztah mezi Mourinhem a ruským bohatýrem Romanem Abramovičem je na bodu mrazu, ne-li ještě níže. Přibližně před dvěma měsíci však bývalý lodivod Porta proti stávající situaci razantně zakročil, když prohlásil, že Londýn nemá v plánu opustit a konflikt s ruským majitelem je smyšlený.

Vše odstartovalo špatnou formou největšího letního nákupu Chelsea – Andreje Ĺ evčenka, který se po příchodu do Anglie zatím příliš neprosadil a proto Mourinho před nedávnem sázel raději na jiné hráče. Anglické bulváry ovšem využily své příležitosti, nafoukly a obohatili celý případ o fabulace. Kvůli tomu potom vznikaly fámy o tom, že ukrajinská superhvězda donáší Abramovičovi apod. Celá situace se ještě přiostřila potom, co Rus neposkytl portugalskému kouči finance k zakoupení nových posil v zimním přestupním termínu. Navíc se Blues nedařilo a různé spekulace okolo této kauzy se částečně odrazili i na výsledcích celého mužstva. Proto bylo často probíráno i trenérovo ukončení působení v londýnském klubu a návrat na Pyrenejský poloostrov.

Jose Mourinho však nedávno tyto zvěsti vyvrátil a včerejším prohlášením ještě podpořil. Chelsea o víkendu čeká finále Carling Cupu s Arsenalem a Portugalec se nechal slyšet, že existují jen dva možná způsoby, jak ze Stamford Bridge odejít.

„Chcete věřit tomu, co jste četli nebo budete věřit tomu, co vám teď řeknu,“ položil Mourinho řečnickou otázku pro Sky Sports News a dále pokračoval: „Mohu vám říci, že existují jen dvě případné cesty, jak bych směl klub opustit. Jedna z nich je, že v roce 2010 po uplynutí současného kontraktu odejdu, jestliže mi nebude nabídnuto prodloužení. Druhá varianta se týká vyhazovu za případnou nespokojenost s výsledky mužstva. Třetí možnost na změnu působiště nepřipadá v úvahu. Příznivcům Chelsea bych to nemohl udělat,“ dodal portugalský kouč.

/ Fotbalportal.cz/home.skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články