Zpět na » Premier League » Liverpool dotahuje přestup Mohameda Salaha, kterého mohl získat třikrát levněji už před třemi lety

Premier League - Liverpool dotahuje přestup Mohameda Salaha, kterého mohl získat třikrát levněji už před třemi lety

Liverpool dotahuje přestup Mohameda Salaha, kterého mohl získat třikrát levněji už před třemi lety © mirror.co.uk - Mohamed Salah

1

Líbilo se

21.06. - BULVÁRNÍK Liverpool se připravuje na další sezonu Premier League, ve bude chtít ještě vylepši letošní čtvrté místo, a na Ligu mistrů, do které bude muset nejprve postoupit přes poslední předkolo. První velkou posilou se s velkou pravděpodobností stane Egypťan Mohamed Salah. Křídelník, kterého Liverpool před třemi lety odmítl.

K získání Mohameda Salaha bude Liverpool muset překonat dosavadní klubový rekord. V současné době je historicky nejdražší liverpoolskou posilou útočník Andy Carroll, který se za 35 milionů liber připojil k týmu Reds v roce 2011, aby o dva roky později odešel za 15 milionů liber do West Hamu.

Podobně rozpačitá přestupová politika se váže i k Mohamedu Salahovi. Ten mohl do Liverpoolu zamířit už v roce 2014, kdy Egypťan působil v Basileji. Možná i kvůli hrubě nevydařenému přestupu Andyho Carrolla byl Liverpool při jednání o přestupu Mohameda Salaha příliš zdrženlivý. Reds se při jednání nechtěli dostat přes částku 10 milionů liber, zatímco Basilej požadovala alespoň 12 milionů liber. Nato přišla Chelsea, která požadovanou sumu zaplatila a Salaha získala.

Nyní už si je Liverpool očividně vědom Salahových kvalit, a proto neváhá překonat klubový rekord. I s bonusy by se přestup egyptského křídelníka měl vyšplhat na 39 milionů liber. Sám hráč se může těšit na pětiletý kontrakt a 90 tisíc liber týdně.

Salah má za sebou mimořádně úspěšnou sezonu. V jednatřiceti ligových zápasech nastřílel 15 gólů a na dalších 13 přihrál. Liverpool je tak krok od získání kvalitního hráče, který bude smět dokázat, že se umí prosadit i v Premier League. V dresu Chelsea moc příležitostí neměl. V Premier League odehrál 530 minut, které byly rozděleny do třinácti zápasů, v nich dva góly vstřelil a na dva přihrál.

Ondřej Pražák / mirror.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články